Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Podróżując za granicę, dobrze jest mieć tłumacz polsko portugalski.

Posted on 31/01/2018 7:46am

Znajomość języków obcych w współczesnych czasach to już niemal reguła a także coś normalnego. Nie ma tak naprawdę osób, które nie potrafiłyby porozumiewać się w języku angielskim, a jest też cała grupa ludzi, którzy znają dwa języki ewentualnie więcej. Niemniej standardem we wszystkich dużych korporacjach stało się to, że rozmawia się w języku angielskim oraz nawet wymagane jest, ażeby znać dodatkowo jeszcze jakieś inne języki.

portugalski
Source: pixabay.com
W ostatnich latach bardzo popularne jest uczenie języków rzeczywiście egzotycznych. Jeżeli ktoś obecnie szuka pracy oraz przegląda oferty, to z pewnością nieraz natrafił na oferty, gdzie poszukiwano osoby sprawnie posługującej się przykładowo językiem koreańskim, równie często w takich ogłoszeniach pojawia się język chiński czy wietnamski. Te szukanie osób posługujących się pewnego rodzaju egzotycznymi dialektami są związane z tym, że w naszym państwie jest coraz więcej ludzi przyjeżdżających z państw azjatyckich. To już nie są wyłącznie osoby prowadzące bary z kuchnią japońską czy tajską ewentualnie (tePożyczki.pl


słownik
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Dużo turnusów wakacyjnych oferowanych jest także do Włoch bądź też do Portugalii. Aczkolwiek biorąc pod uwagę koszt pobytu w tych państwach nie są one tak chętnie wybierane jak te kraje z Półwyspu Bałkańskiego. Trzeba pamiętać, aby wyjeżdżając do jakiegoś kraju wyposażyć się w jakiś, nawet podstawowy słownik. Jeśli jedziemy do Grecji to kupmy słowniczek grecko-polski, jeżeli udajemy się do Portugalii, na przykład do Porto, to kupmy tłumacz polsko portugalski. W tych podstawowych słownikach mamy podane najczęściej używane słowa a także zwroty i są tam takżeczasami dodawane opisy interesujących miejsc, jakie warto zobaczyć w tym państwie.

Tags: nauka, język, słownik, kraj