Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Podróżując za granicę, dobrze jest mieć tłumacz polsko portugalski.

Posted on 05/12/2017 2:51pm

Znajomość języków obcych w współczesnych czasach to już niemal reguła a także coś normalnego. Nie ma tak naprawdę osób, które nie potrafiłyby porozumiewać się w języku angielskim, a jest też cała grupa ludzi, którzy znają dwa języki ewentualnie więcej. Niemniej standardem we wszystkich dużych korporacjach stało się to, że rozmawia się w języku angielskim oraz nawet wymagane jest, ażeby znać dodatkowo jeszcze jakieś inne języki.


portugalski
Source: pixabay.com
W ostatnich latach bardzo popularne jest uczenie języków rzeczywiście egzotycznych. Jeżeli ktoś obecnie szuka pracy oraz przegląda oferty, to z pewnością nieraz natrafił na oferty, gdzie poszukiwano osoby sprawnie posługującej się przykładowo językiem koreańskim, równie często w takich ogłoszeniach pojawia się język chiński czy wietnamski. Te szukanie osób posługujących się pewnego rodzaju egzotycznymi dialektami są związane z tym, że w naszym państwie jest coraz więcej ludzi przyjeżdżających z państw azjatyckich. To już nie są wyłącznie osoby prowadzące bary z kuchnią japońską czy tajską ewentualnie także studenci. Do naszego kraju przyjeżdża wiele osób będących pracownikami zagranicznych koncernów na przykład z Japonii lub też z Korei, jacy myślą o założeniu w naszym państwie fabryki produkującej samochody, ewentualnie planują postawić zakład wytwarzający elementy a także podzespoły do tych aut albo chcą mieć doskonały punkt tranzytowy i spedycyjny na całą Europę Wschodnią (a w końcu Polska znajduje się w najdogodniejszym obszarze. Niemniej trzeba zauważyć także to, iż nasz kraj stał się państwem, które jest chętnie odwiedzane przez zagranicznych obywateli. My sami natomiast chętnie udajemy się zwłaszcza do krajów basenu Morza Śródziemnego. Stałym miejscem odwiedzin stały się Chorwacja, Macedonia bądź Czarnogóra.


słownik
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Dużo turnusów wakacyjnych oferowanych jest także do Włoch bądź też do Portugalii. Aczkolwiek biorąc pod uwagę koszt pobytu w tych państwach nie są one tak chętnie wybierane jak te kraje z Półwyspu Bałkańskiego. Trzeba pamiętać, aby wyjeżdżając do jakiegoś kraju wyposażyć się w jakiś, nawet podstawowy słownik. Jeśli jedziemy do Grecji to kupmy słowniczek grecko-polski, jeżeli udajemy się do Portugalii, na przykład do Porto, to kupmy tłumacz polsko portugalski. W tych podstawowych słownikach mamy podane najczęściej używane słowa a także zwroty i są tam takżeczasami dodawane opisy interesujących miejsc, jakie warto zobaczyć w tym państwie.

Tags: nauka, język, słownik, kraj