Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Polskie normy bardzo rygorystycznie podchodzą do spraw, które dotyczą bezpieczeństwa szczególnie dzieci. Każdy produkt przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych jest obowiązany spełnić dużo niezbędnych wymogów.

Posted on 19/06/2018 3:25pm

Wszystkie przedmioty, które powinny być przeznaczone małym dzieciom muszą spełniać niezwykle surowe wymogi, by mogły być wpuszczone do sprzedaży. Rozpoczynając już od dań przygotowywanych dla małych dzieci, a zakańczając na przedmiotach przeznaczonych ogólnie do użytku dla dzieci wszystkie sprzęty, meble i urządzenia są zobligowane mieć konkretne atesty.
dywany-dziecko-obrazek
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com
Ogromnie surowo pod tym kątem traktowane są wszystkie jednostki przedszkolne i żłobki, gdzie każda rzecz i przedmiot ma obowiązek podlegać ustalonym normom i posiadać dowód wszelkich niezbędnych atestów. Dotyczy to jasne nie wyłącznie zabawek,mebli, ławek czy krzesełek. W przedszkolach czy szkołach nawet dywany z atestem - atestowane dywany (zobacz http://www.latajacydywan.com/pranie-dywanow-wroclaw/) nie budzą zdziwienia. Wydawać by się mogło, iż taka rzecz jak dywan nie wymaga specjalnych zezwoleń i że w zasadzie niczym nie wyróżnia się od normalnego. Otóż nie! Właśnie dywany (zobacz odnośnik do serwisu) z atestem gwarantują bardzo duże bezpieczeństwo dla użytkujących go małych dzieci, ponieważ od innych odróżnia je masa właściwości. Tylko dywany z atestem są charakterystyczne, ponieważ zapewniają nie tylko bezpieczeństwo pod kątem higienicznym, ale również pod kątem antyelektrostatyczności oraz co bardzo ważne atest potwierdzający niepalność. Ich pozycja jest o tyle wielka, że by wyrób mógł zyskać wymienione atesty, musi być sprawdzony przez szereg odpowiedzialnych za to instytucji takich jak Państwowa Straż Pożarna czy Sanepid.


Obok zapewnienia bezpieczeństwa dywany z atestem wyróżniają się niesłychanie wysoką jakością wytworzenia - sprawdź. Naturalnie warto dodać, że dobrym rozwiązaniem jest także nabyciezakup takiego dywanu do mieszkania. Maluszki bardzo lubią bawić się na posadce, ale tylko dywany z atestem zapewnią im prawdziwe bezpieczeństwo. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że odkrywczość dzieci nie zna granic, a my dorośli nie zawsze jesteśmy w mocy zapobiec wypadkowi. Pewne jestże dla każdego rodzica jest to priorytet, by jego dziecko otaczało się niezagrażającymi przedmiotami i dlatego też dywany z atestem są niebywale często kupowane także do mieszkań. Należy zaznaczyć, iż ich asortyment jest również niezwykle duży i można wybierać zarówno w kolorach, wymiarach jak i w szeregu motywów i wzorów jakie przedstawiają.

Tags: rodzice, zabawki, bezpieczeństwo