Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Portal podatkowy|Internetowa strona podatkowa jako duże udogodnienie dla obywateli

Posted on 08/06/2019 2:39pm

Jedyna kwestia przed którą nie cofniemy się to śmierć i podatki. W związku z tym powstaje wiele oprogramowań i udogodnień, by w miarę prosto przejść czas rozliczeniowy z fiskusem.


W ostatnim czasie zaistniał portal podatkowy, który jest wielkim udogodnieniem zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Portal ów zapewnia podatnikom dojście do indywidualnych danych skarbowych, mieszczących każde dane podatkowe, finansowe, operacyjne i marketingowe.


Pośród danych przystępnych bez logowania podatnicy znajdą przede wszystkim informacje fiskalne, zmiany w rozporządzeniach i ich wykładnia, zarządzenia i obowiązki podatników, wiadomości o ulgach i abolicjach. W tej części zlokalizowane będą również każdego rodzaju formularze, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i te standardowe do wydruku, wraz z instrukcjami ich zapełniania.Sprawdź więcej o serwisach poświęconych podatkom.
podatki
Source: flickr.com


Portal podatkowy zapewnia dojście zarówno do materiałów edukacyjnych i informacyjnych w części ogólnodostępnej, co wymaga zalogowania się, jak i dostęp do swoich indywidualnych danych w systemie podatkowym, jakie będzie można poprawiać dopiero po zalogowaniu się na swoje konto. Po stworzeniu profilu klienta w portalu, podatnik będzie mógł się zalogować używając nazwę eksploatatora i hasło. Podatnik będzie mógł uprawnić inne osoby do wglądu w swoje dane podatkowe. Przyznanie prawa do wglądu w konto podatnika dla osoby trzeciej, oraz zarządzanie owymi prawami będzie możliwe z poziomu po zalogowaniu w Portalu Podatkowym. Portal poświęcony podatkom? Czytaj więcej.


Portal podatkowy gwarantuje też przyjęcie korespondencji z administracji fiskalnej np. orzeczeń, wezwań, postanowień o wszczęciu procedury, napomnień, tytułów wykonawczych, ogłoszeń o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. W tym miejscu można pozyskać wstępnie wypełnione deklaracje podatkowe, posyłać pocztę do swojego urzędu skarbowego, także stwierdzić postać sytuacji. Jest to także punkt, gdzie jest możliwość zgłaszać podania i automatycznie aktywować zaświadczenia i wypisy. Portal Podatkowy umożliwi też wnoszenie życzeń, tłumaczeń, odwołań, zażaleń za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Tags: Urząd Skarbowy, ulgi, podatnicy