Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Praca jako kurier – jakiego rodzaju umiejętności trzeba mieć, aby ją zdobyć?

Posted on 13/02/2019 7:38am

Chociaż mogłoby się zdawać, że praca kuriera będzie mało wymagająca i wystarczy, aby osoba ją wykonująca odpowiednio radziła sobie za kierownicą, w rzeczywistości wcale nie bywa to takie bezproblemowe. Jakie zdolności i jakie cechy musi mieć kurier, żeby dobrze wykonywać własną pracę?
Co zrobić, by zostać kurierem?


praca w Patron Service
Author: matchfitskills
Source: http://www.flickr.com


Kandydaci na kurierów muszą przede wszystkim posiadać prawo jazdy i mieć praktyka w prowadzeniu samochody. Co rzeczywistość w większości przypadków dodatkowe kwalifikacje nie będą niezbędne, a praktyka warto pozyskać już podczas pracy, jednak odpowiednio będzie również znać topografię obsługiwanego terenu. Dzięki dobrej znajomości miasta kurier (patron service sp. z o.o.) znacznie szybciej i sprawniej jest rozwoził paczki, a w razie potrzeby znajdzie także objazd pozwalający uniknąć korków, lub ominąć stłuczkę blokującą ulicę. Wszystko to przekłada się na efektywność zatrudnienia, toteż jest warto widziane podczas procesu rekrutacyjnego. Zdarza się, iż osoba aplikująca na to stanowisko powinien zainwestować we własne auto dostawcze, ale wielkie przedsiębiorstwa obsługujące parę miast niejednokrotnie mają własną flotę samochodową i zatrudniają kierowców.


Samo prawo jazdy nie wystarczy


praca w Patron Service lub innej większej firmie kurierskiej ma na pewno własne atuty, należy do nich przede wszystkim samodzielność, bo pracownik sam ustala trasę w taki sposób, żeby zdążyć dowieźć wszelkie paczki na okres i odebrać te nadane przez konsumentów. Bywa to zatem praca (zobacz https://www.eena.pl/praca-w-holandii.html) odpowiednia dla ludzi zorganizowanych i potrafiących radzić sobie ze stresem i presją czasu. Bywa, że warunki pogodowe, wypadek na drodze, lub godziny szczytu powodują, iż na ulicach pojawiają się korki, a wtedy cały plan może się zawalić. Trzeba też pamiętać, że nie wciąż udaje się zastać konsumenta, a co za powyższym chodzi – konieczne bywa nadrobienie kilometrów. W jaki sposób się okazuje, praca kuriera ma swe atuty, ale wspomnieć warto też o towarzyszącym mu stresie.
I choć nie bywają niezbędne specjalne kwalifikacje, oczywiście poza posiadaniem prawa jazdy, to nie każdy się w niej znajdzie. Potrzebna jest dodatkowo odpowiednia organizacja i zdolność trafnego rozplanowania całej trasy w okresie z uwzględnieniem dostarczenia i odbioru paczek do klientów.

Tags: firmy, efekty, praca, organizacja