Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Praca odpowiednia dla studentów

Posted on 15/05/2019 7:41am

Niewielu jest studentów w tak dobrej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Wielu ludzi nie stać na to, aby finansować kolejne mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od początku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. W szczególności, jeśli przeprowadzają się z innej miejscowości. Zwykle studenci łapią się dodatkowych zajęć, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, szczególnie jeżeli zdecydowali się na dzienne studia.


Dla kogo praca w restauracji?

sprzątanie2
Source: sxc.hu
Zwykle młodzi ludzie poszukują zatrudnienia w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu opaski zaciskowe kolejne wiadomości. Trzeba kliknąć w podany link.

Naturalnie, nie jest tak, że do tego typu pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. To jasne, że bardzo nieśmiała osoba, która obawia się rozmawiać z innymi nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca barmana wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeżeli praca w restauracji albo barze nie odpowiada nam innym wyjściem jest sprzątanie obiektów w Warszawie (-> zobacz informacje). To praca, którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. Co więcej jest dość dobrze płatna. Zwłaszcza, jeżeli uda nam się zatrudnić w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Na przykład sprzątanie biur w Warszawie to praca, którą zleca się jedynie kilku firmom, najbardziej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż podobna praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie można znaleźć dobre domy do sprzątania. Czasem wystarczy kilka dni aby zarobić całkiem niezłe wynagrodzenie.

Możemy również spróbować zatrudnić się w firmie, która wykonuje sprzątanie osiedli (Warszawa) czyli prace porządkowe dookoła bloków, sprzątanie klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

sprawdź informacje
Sprzątanie oczywiście nie jest pracą lekką, łatwą i przyjemną. Wymaga sporo siły, odporności na stres, sumienności i samozaparcia, ale jest to dobre wyjście dla młodych ludzi szukających możliwości utrzymania w nowym mieście.

Tags: studenci, biura, sprzątanie, praca, wynagrodzenie, zatrudnienie