Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Praca odpowiednia dla studentów

Posted on 24/07/2019 7:37am

Niewielu jest studentów w tak dobrej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Wielu ludzi nie stać na to, aby finansować kolejne mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od początku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. W szczególności, jeśli przeprowadzają się z innej miejscowości. Zwykle studenci łapią się dodatkowych zajęć, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, szczególnie jeżeli zdecydowali się na dzienne studia.


Dla kogo praca w restauracji?

sprzątanie2
Source: sxc.hu
Zwykle młodzi ludzie poszukują zatrudnienia w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu opaski zaciskowe kolejne wiadomości. Trzeba kliknąć w podany link.

Naturalnie, nie jest tak, że do tego typu pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. To jasne, że bardzo nieśmiała osoba, która obawia się rozmawiać z innymi nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku.

Czy masz ochotę może mieć link do strony pit projekt, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy portal.

Praca barmana wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeżeli praca w restauracji albo barze nie odpowiada nam innym wyjściem jest sprzątanie obiektów w Warszawie (-> zobacz informacje). To praca, którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. Co więcej jest dość dobrze płatna. Zwłaszcza, jeżeli uda nam się zatrudnić w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Na przykład sprzątanie biur w Warszawie to praca, którą zleca się jedynie kilku firmom, najbardziej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż podobna praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie można znaleźć dobre domy do sprzątania. Czasem wystarczy kilka dni aby zarobić całkiem niezłe wynagrodzenie.

Możemy również spróbować zatrudnić się w firmie, która wykonuje sprzątanie osiedli (Warszawa) czyli prace porządkowe dookoła bloków, sprzątanie klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

sprawdź informacje
Sprzątanie oczywiście nie jest pracą lekką, łatwą i przyjemną. Wymaga sporo siły, odporności na stres, sumienności i samozaparcia, ale jest to dobre wyjście dla młodych ludzi szukających możliwości utrzymania w nowym mieście.

Tags: studenci, biura, sprzątanie, praca, wynagrodzenie, zatrudnienie