Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Przemiany w kulturze minionych lat

Posted on 13/04/2019 6:00pm

Od lat mówi się o tym iż przyrost naturalny zmniejsza się. Na dzisiaj nie są to ogromne spadki, jednak tendencja jest widoczna. Powodów wspomnianego stanu rzeczy jest dużo, podobnie jak w państwach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz starszym wieku się usamodzielniają - jak to się kiedyś mówiło - późno się ustatkowują.
para młoda w kościele
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Istotniejszym dla nich jest budowanie własnej kariery w coraz trudniejszej realności aniżeli angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela oraz rodziny. Potwierdzają to informacje statystyczne. Przy ogólnym spadku zawieranych małżeństw zwiększa się odsetek małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Naturalnie możemy takie postępowania interpretować zmianami w sferze obyczajowości, większą zgodą na wolne układy. Moim jednakże sądem głównym powodem takiego stanu sprawy są przyczyny gospodarcze. Założenie rodziny jest sporym wydatkiem pieniężnym, a co za tym idzie może spowodować przejściowe obniżenie standardu życia. Z innej strony osoby po 30-tym roku życia zwykle mają już unormowaną sytuację zawodową, mogą zatem sobie pozwolić na zwiększone wydatki. Być może też sytuacja familijna 30-latków popycha ich do formalizacji dotychczasowych związków.

Tak więc 30-latkowie planują ślub. Zazwyczaj bywa to uroczystość skrupulatnie przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych detalach. Zapewne mniejsze oddziaływanie na jej kształt mają rodziciele narzeczonych, gdyż na ogół są oni sami w stanie w większej części lub nawet w całości pokryć koszty wesela.

Oczywiście jedną z ważniejszych pozycji na liście rzeczy do zorganizowania będzie DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, szczegółowiej mówiąc stylizowane na prywatkę z końca 20-go wieku. DJ na wesele będzie się więc musiał wykazać znajomością ówczesnego rynku muzycznego - polecamy przy okazji dj na wesele Brzeg. Wybierając więc muzykę DJ na wesele przekształcić się winien w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w tychże poszukiwaniach może stać się najstarsza w Polsce lista szlagierów - kultowa Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie dotyczy menu.