Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Przygotowanie do matury

Posted on 18/08/2017 7:36am

Już za niecały miesiąc nadejdą wakacje. Kasztany zakwitły, matura za nami, na naszej drodze życia czeka kolejny zakręt, który musimy pokonać. Lecz z chwilą kiedy część młodych ludzi składa swe podania do szkół wyższych, następne pokolenie maturzystów przygotowuje się do swego egzaminu dojrzałości. Zatem nie ma co się zastanawiać, warto przygotowywać się do matury choćby dziś.
przygotowanie do matury
Author: Wouter Vandenneucker
Source: http://www.flickr.com
Kandydatów na studia nie brakuje. W związku z tym trafionym wyborem będą kursy maturalne. Na pierwszych kilku lekcjach kursu, rolą nauczycieli jest przede wszystkim zapoznanie oraz analiza tego, co potrafią uczniowie, jak rozumują i jakie mają problemy w wymaganym do nauczenia programie. Nauka niektórych przedmiotów (np. chemia, matematyka, fizyka, języki obce), nie pozwala pojawienie się zaległości. Gdy uczeń nie umie lub ma problem z przyswojeniem przerabianych na lekcjach partii materiału problemy w nauce będą bezustannie narastać. Rolą pedagoga jest właśnie zauważenie owych zaległości i przekazanie mu wiedzy oraz odkrycie drzemiących w nim możliwości.

Prowadzący kursy z firmy Collegium Novum, dzięki dużemu doświadczeniu mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i bez problemu potrafią uporządkować wiadomości. Powtórzenie materiału, uporządkowanie wszelakich niejasności, jest gwarancją sukcesu a co więcej wzmocnienia pewności siebie. W trakcie trwania kursów doszkalających uczeń może się nauczyć od nauczyciela jak się uczyć, by było widać efekty. Gdyż ceniony pedagog sprawi, że jego podopieczny wzbudzi w sobie pokłady kreatywności, zarówno na lekcjach, jak i w domu. Jednocześnie będzie mu to sprawiało przyjemność. Rozwiąże dziesiątki zadań, napisze wiele prac, lub przerobi kilkadziesiąt testów. Nauka jest jak trening, to ćwiczenie umysłu, a im więcej treningu, tym lepiej.Nauka, edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Dzięki zapisaniu się na kurs uczeń może skonfrontować swoją wiedzę z innymi. Kolejny plus to finanse. Kursy maturalne wypadają w tej kwestii bardziej korzystniej niż lekcje indywidualne. Zmagając się z ogromna ilość zadań, uczeń nabierze wiary w siebie i pewności co do swoich umiejętności. To wszystko sprawi, że do nowych zadań, czy wyzwań z danego przedmiotu, będzie podchodził z wiarą w ich rozwiązanie, a taki stan umysłu jest najbardziej pożądany w nauczaniu.

Tags: nauka, finanse, kursy, matury