Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Przygotowujemy wyprawkę dla niemowlaczka.

Posted on 24/05/2022 8:55am

Gdy już termin rozwiązania jest blisko, wypada wyszykować potrzebne dzidziusiowi ciuszki oraz inne pomocne akcesoria przydatne w czasie pobytu na porodówce. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowego użytku.

Author: www.babymama.pl
Przydałoby się również nieco pieluszek tetrowych lub z flaneli oraz kosmetyki do pielęgnacji tj.: mydło dla potomka, oliwka, zasypka, krem na odparzenia, rękawiczki - fakultatywnie małe skarpety - by się nam bobas nie podrapał po buzi. Wyprawka dla noworodka ( można zamówić online) powinna również zawierać rzeczy które będą przydatne oseskowi podczas podróży do domku. Będą to na pewno: czapka, sweterek, kaftanik, rajtki oraz becik bądź super kocyki. W mieszkaniu na nowego mieszkańca winna już oczekiwać sporo większa ilość akcesoriów to jest: cokolwiek śpiochów pampersów, pajacyków, na pewno konieczna będzie także wanienka (najlepiej by była z gumową matą antypoślizgową), watki, gaziki potrzebne do czynności pielęgnacyjnych pępuszka, a także małe nożyczki do skracania paznokci. Łóżeczko dla dzidziusia możemy dostać turystyczne albo klasyczne ze szczeblami. Jeśli postawimy na klasyczną alternatywę, trzeba szczebelki zabezpieczyć dookoła mięciutkimi okryciami. Oprócz poduszeczki jak też pierzynki potrzeba zaopatrzyć się w minimum 3 komplety pościeli z bawełny bądź też flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie powinno braknąć dodatkowo około 60 pieluch z tetry a także mniej więcej 5 sztuk pieluszek uszytych z flaneli.

Jeżeli czujesz, że powyższa notka może okazać się według Ciebie za skąpa, to zamieszczony poniżej post zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź.

Przydałoby się także dwa kocyki dla dzieci.Butelka z silikonowym smoczkiem nie jest niezbędną częścią wyprawki dla noworodka jeśli przyszła mama zamierza karmić niemowlaczka pokarmem naturalnym. To samo dotyczy sztucznego pokarmu. Jeśli okresowe dokarmianie okaże się niezbędne, wtenczas bezpieczniej jest dokarmiać dzidziusia małą łyżeczką, ewentualnie kieliszeczkiem, tak by dzieciątko nie postradało wrodzonego nawyku ssania.

Zaciekawił Cię ten tekst? Kliknij na nasz odsyłacz, w tamtym miejscu na pewno znajdziesz jeszcze więcej faktów na temat, który Cię zaciekawił.

W handlu jest gigantyczny wybór artykułów dla bobasów, zatem wyszykowanie wyprawki dla noworodka nie powinno sprawić problemu młodej mamusi ani początkującemu tatusiowi. Proponuję jednakże na wspomniane zakupy wybrać się ze spisem najpotrzebniejszych produktów, tak aby niczego ważnego nie zapomnieć. Jeśli już wyprawka dla noworodka zakupiona, walizka z niezbędnymi przedmiotami na porodówkę skompletowana (pamiętajmy o koniecznych dokumentach), tatuś z mamunią mogą odprężyć się w fotelu by zbierać siły na czas rozwiązania.

Tags: dziecko, kosmetyki, ubrania, mama, noworodek, matka