Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Ekologiczne oraz edukacyjne zabawki dla twoich pociech. Co kupić, aby zatroszczyć się o ich rozwój?

Posted on 20/11/2018 7:21am

Kiedy mamy w swojej rodzinie małe dziecko z pewnością w krótkim czasie nadarzy się okazja, aby zakupić mu prezent. Jak wiemy, w obecnych czasach dzieci dostają bardzo dużo zabawek, a nie często się nimi bawią. Przed kupieniem prezentu, warto pomyśleć czego maluch potrzebuje.

Miś pluszowy
Author: thepeachpeddler
Source: http://www.flickr.com
W sklepach dostępne jest bardzo dużo rodzajów zabawek dla pociech w różnym wieku. Dbając o prawidłowy rozwój naszego dziecka powinniśmy możliwie najczęściej decydować się na zabawki edukacyjne. Ważne jest to szczególnie, gdy chodzi o tych najmłodszych. Zabawki edukacyjne dla niemowlat przede wszystkim uczą kolorów, kształtów a także rozpoznawania dźwięków. Istotne jest, żeby zabawki były zrobione z bezpiecznych dla dziecka materiałów jak również nie zawierały możliwych do połknięcia elementów - polecamy zabawek w sklepach wykonana jest z tworzyw sztucznych, gdy chcemy zatroszczyć się o środowisko, można kupić zabawki ekologiczne dla odrobinę starszych dzieci. Zrobione są one najczęściej z drewna lub (zobacz https://majolinek.pl/) wełny. Zabawki ekologiczne Eichhorn na przykład są doskonałym dowodem na to, że możemy połączyć ekologię z zabawą - więcej. Eichhorn ma w swojej ofercie drewniane pociągi dla chłopczyków lub przepiękne domki dla lalek. Jeżeli mamy już starsze dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym, doskonałym prezentem są zabawki i gry sportowe. Nic lepiej nie zachęca dzieci do ruchu jak ciekawa zabawa czy też sprzęt sportowy. Dobrze jest nabyć na przykład zestaw do ping ponga bądź rower.

Dla małych miłośników piłki nożnej doskonałym prezentem jest kupienie małych bramek i koniecznie piłki. We wakacje dzieci będą przebywały na świeżym powietrzu bawiąc się. Jest to świetne rozwiązanie, tym bardziej, że dzieci coraz wcześniej zaczynają interesować się komputerami. Zainteresowanie ich sportem w młodości z pewnością będzie przynosiło dobre efekty w przyszłości.

Kupując zabawki dla maluchów, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na surowce, z których są wykonane. Najlepiej, żeby były to tworzywa nie szkodzące środowisku. Doskonałe będą zabawki edukacyjne oraz takie, które rozwijają talenty naszych pociech czy to w dziedzinie sportu czy może sztuki.

Tags: rynek, dzieci, środowisko, prezent, sklep