Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Rozliczasz swój PIT samodzielnie? Jeśli nie wiesz, jak dokładnie to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Posted on 31/01/2019 8:06am

Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas niewątpliwie możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a samodzielnie.
pit 38
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak nie do końca orientujesz się we wszelkiego rodzaju zawiłościach podatkowych albo pracujesz na kilka różnych umów jednocześnie i nie za bardzo wiesz, czy lepiej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy osobno, wtedy zdecydowanie powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalisty.


Rozliczenie PIT-a samodzielnie


Rozliczanie PIT-a samodzielnie to zdecydowanie nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to zrobić, wówczas niewątpliwie będziesz z siebie niezwykle dumny. W internecie aktualnie znajduje się mnóstwo wszelkiego rodzaju poradników z dokładnymi poradami, w jaki dokładnie sposób rozliczać swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi wskazówkami przekazanymi przez specjalistów, wówczas na pewno bez żadnych kłopotów uda Ci się wysłać deklarację do urzędu skarbowego. Dodatkowo Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat rozliczania PIT-a oraz odpowiedzi na często zadawane przez podatników pytania.

Sprawdź ten tekst, to także jest świetny artykuł (https://franklincovey.pl/) przedstawianego problemu. Nie czekaj i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do swojego rozliczenia, niewątpliwie właśnie tam będziesz w stanie znaleźć odpowiedź na dręczące Cię problemy. Jeżeli się tak nie stanie, wtedy możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków specjalistami i bez wątpienia odpowiedzą jasno na wszelkie Twoje pytania - zobacz.


portal podatnika
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com


Przekazanie PIT-a do rozliczenia specjaliście


Jeżeli masz do obliczenia bardziej skomplikowany PIT - bowiem na przykład prowadzisz swoją działalność gospodarczą lub pracujesz równocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wówczas zdecydowanie o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musiał mu trochę zapłacić, jednakże nie są to aż tak duże pieniądze żeby trzeba było na tym specjalnie oszczędzać - zwłaszcza, że jest to wydatek, który ponosisz wyłącznie raz w roku, co bez wątpliwości nie jest bez znaczenia - .
Jeżeli nawet kilkaset złotych ma być ceną za święty spokój i brak problemów z urzędem skarbowym, zdecydowanie trzeba taka cenę zapłacić.

Czy umieszczone na danej stronie posty urzekły Cię? Masz chęć na następne? Więc chcemy Cię poinformować, że już oczekują na Ciebie rzetelne wpisy.

Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczyć swój PIT 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w tym roku, wówczas bez wątpliwości musisz zgłosić się do fachowca, który ustali to za Ciebie.

Tags: działalność, moc, rozliczenia, rok, rozwiązanie