Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Rozwój dziecka – jakie zabawki warto kupić?

Posted on 14/04/2019 12:52am

Każdy tata pragnie dać swojemu dziecku wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie z tego powodu z wielką uwagą wybierane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla pociechy zamierzamy kupić, zawsze trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one adekwatne do tego, ile lat ma oraz możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest można liczyć na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie wywierać korzystny wpływ na jego rozwój.

klocki drewniane
Source: pixabay.com
Prawdziwym hitem są od jakiegoś czasu drewniane zabawki dla dzieci. Doskonale wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za wszystkim co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są bez wątpienia doskonałym zakupem, jeżeli nie chcemy zasypywać dziecka mnóstwem bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. W sprzedaży znajdują się najróżniejsze samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle z drewna. Wielkim hitem, który znali już nasi rodzice są zrobione z drewna klocki. Dobrze jest pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki wyprodukowane z drewna - tutaj poznasz pełną ofertę; do zabawy mieć. Za sprawą nich może rozwijać zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest naprawdę ważne dla jego właściwego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie połączony z rozwojem fizycznym. Decydując się na zabawki z drewna, należy zawsze naprawdę dokładnie sprawdzić, czy nie mają one niewielkich nawet zadziorów i ostro zakończonych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Niezwykle skomplikowanym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.zabawki
Source: pixabay.com
Większość rodziców decyduje się postawić na zabawki interaktywne, które wydają dźwięki, poruszają się i mają wiele elementów różniących się fakturą. Tymczasem okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale najlepszym wyborem. Dostarczają bowiem dziecku ogrom bodźców, a niedojrzały jeszcze przecież układ poznawczy kompletnie sobie z nimi nie radzi. Poza tym trzeba pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie potrafią rozróżniać wszystkich barw – w początkowym etapie życia dziecko widzi wszystko w dwóch kolorach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela zamocowana nad łóżeczkiem nie zrobi na nim oszałamiającego wrażenia. Najbardziej korzystne są zabawki proste takie jak na przykład te: artykluły dla maluszków, które równocześnie kosztują o wiele mniej. To wielkie ułatwienie dla osób posiadających dzieci.

Tags: kolory, dziecko, zabawa, sklep