Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Rozwój poprzez zabawę – czyli co robić, by nasze maluchy szybciej się uczyły

Posted on 21/01/2023 7:28am

Chciałabyś, by twoje dzieckona bieżąco rozwijało swoje zdolności i było bardzo kreatywne? Nie da się tego zrobić oczywiście od razu. Tak naprawdę jest to proces, który trwa przez całe życie człowieka. Jednakże możemy go wspierać albo sobie utrudniać. W pierwszym przypadku sięga się po rozwiązania, mające na trwałe zakorzenić w dzieciach jakieś talenty i umiejętności, a wcześniej je z nich wydobyć.
Korzystnym rozwiązaniem w tym zakresie jest oczywiście uczenie przez zabawę, choć nie tylko uczenie.


zabawa
Author: Paul Ashley
Source: http://www.flickr.com
Zabawa ma wyjątkowy wpływ na człowieka, w szczególności młodego. Sprawia, że jesteśmy radośni, pełni życia, ale również lepiej przyswajamy wiedzę czy godzimy się na zmiany. Dlatego na przykład, jeśli damy dziecku zabawki montessori, dzięki jakim będzie nie tylko spędzać przyjemnie czas, ale również rozwijać umiejętności, tego rodzaju jak zręczność, czy pomysłowość, jak najbardziej okaże się to bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ten tekst, który na tej witrynie proponujemy, jest niezwykle interesujący, ale warto dodatkowo zobaczyć zbliżone informacje - więcej pod tym linkiem (https://www.florydabankietowa.pl/urodziny-dla-dzieci).

Tego rodzaju zabawki rozwijają dziecko w zasadzie na każdym etapie jego życia, z tego też powodu warto zaopatrzyć w nie pokój dziecięcy - Bush Trade B. Krzak.

Ale zabawa nie musi się odbywać tylko z wykorzystaniem zabawek. Zabawne mogą być także inne akcesoria dla dzieci, dzięki jakim maluch czuje się komfortowo i dobrze. Przykładem może być między innymi pościel snurk. Jest to pościel, która zwraca uwagę w związku z zastosowanym na niej wzornictwem, które jak najbardziej upodobały sobie dzieci, choć nie tylko one. Kołdra z grafiką, na jakiej umieszczone są zabawne motywy, daje dziecku sporo radości, a w szczególności sprawia, że lepiej i szybciej zasypia. Jeśli w dodatku jest wykonana z wysokiej jakości bawełny, miłej i delikatnej dla skóry, możemy być pewni, że nasz maluch ochoczo będzie chodził do łóżka, gdy przyjdzie czas.


dzieci na koniach
Oczywiście, podane przykłady są wyłącznie jednymi z wielu, jakie można podać, jeżeli chodzi o zabawę i jej korzystny wpływ na dzieci. Przez zabawę maluchy są bardziej kreatywne, bardziej otwarte, czy bardziej odważne. Nie zapominajmy o tym. W ciągu dnia jest wiele możliwości, żeby się pobawić i szans, aby wykorzystać to w dobrym celu. Dzieci docenią to za młodu i później już jako dorośli - zobacz pełną ofertę na tej stronie.

Tags: dziecko, człowiek, szansa