Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Sale gdzie mogą się bawić nasze pociechy

Posted on 13/12/2020 7:54am

Gdy idziemy z naszą pociechą do dużego centrum handlowego zaczynamy się zastanawiać, kiedy w naszym dziecku włączy się maruda. Niestety dzieci nie mają ochoty robić z nami często długich zakupów. Wiemy, że początkowo nasz dzieciaczek jest zafascynowany, ale po kilku naszych uwagach typu: nie biegaj, nie ruszaj, nie wolno, przestaje mu się widzieć ta sytuacja. Między innymi z tego powodu wymyślono sale zabaw dla dzieci.


plac zabaw
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Cena za godzinę nie jest wysoka, a my możemy na spokojnie zakupić wszystko i mamy pewność, że dziecko przyjemnie spędza czas. Sale zabaw dla dzieci są bardzo popularne. W wielu centrach handlowych są rzeczywiście ogromne sale, może tam się bawić nawet kilkanaście dzieci. Jednak większość sal zabaw jest mniejsza.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeżeli tak, to przejrzyj link, pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane - sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

W takich salach poza basenami z kulkami, są zjeżdżalnie, drabinki, a każda rzecz zabezpieczona tak, żeby dzieciakom nic się nie stało.


Dobrze dopasowane miejsce dla naszej pociechy

Bywa tak, że nasze pociechy chcą wyruszyć z nami na zakupy, ale jedynie, gdy zostawimy je w sali zabaw. Sale zabaw dla dzieci dla dzieci są genialnym pomysłem dla mam, ojców i dzieci. Gdy pierwszy raz wybieramy takie rozwiązanie, to znaczy pozwalamy zostać dziecku w takiej sali zabaw, mamy pewne obawy, jednak rzeczywistość jest taka, że nie musimy się zbytnio martwić. Ludzie pracujący w takich miejscach mają obowiązek pilnować maluchów.

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego ciekawego tematu? Zatem dobrze trafiłeś. Po prostu idź dalej i przenieś się do kolejnej strony.

W dodatku istotne jest, żebyśmy sami powiedzieli dziecku by po prostu nie szalało. Cena takiej zabawy nie jest duża.


dzieci
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie, że pozwala nam to na zrobienie zakupów w krótkim czasie. W dodatku w wielkich domach handlowych często w tych salach zabaw są inne maluchów dzięki, czemu nasz maluch będzie mógł spędzić trochę czasu z rówieśnikami. Dzięki takim salom zabaw mamy pewność, gdzie jest nasze dziecko. Jeśli dziecko chodziłoby z nami po sklepie to mogłoby coś zrzucić z półki, albo po prostu się zgubić. Tak, więc lepiej postawić na jedyne sensowne rozwiązanie. W takim miejscu nasza pociecha nie tylko będzie dobrze się bawiło, ale i my będziemy spokojniejsi a przy okazji nasz maluch może trochę poćwiczyć swoją koordynację ruchową i pozna inne maluchy.

Tags: dziecko, zabawa, zakupy, sala