Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Sale gdzie mogą się bawić nasze pociechy

Posted on 12/04/2019 4:04am

Gdy idziemy z naszą pociechą do dużego centrum handlowego zaczynamy się zastanawiać, kiedy w naszym dziecku włączy się maruda. Niestety dzieci nie mają ochoty robić z nami często długich zakupów. Wiemy, że początkowo nasz dzieciaczek jest zafascynowany, ale po kilku naszych uwagach typu: nie biegaj, nie ruszaj, nie wolno, przestaje mu się widzieć ta sytuacja. Między innymi z tego powodu wymyślono sale zabaw dla dzieci.
plac zabaw
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Cena za godzinę nie jest wysoka, a my możemy na spokojnie zakupić wszystko i mamy pewność, że dziecko przyjemnie spędza czas. Sale zabaw dla dzieci są bardzo popularne. W wielu centrach handlowych są rzeczywiście ogromne sale, może tam się bawić nawet kilkanaście dzieci. Jednak większość sal zabaw jest mniejsza. W takich salach poza basenami z kulkami, są zjeżdżalnie, drabinki, a każda rzecz zabezpieczona tak, żeby dzieciakom nic się nie stało.
Dobrze dopasowane miejsce dla naszej pociechy

Bywa tak, że nasze pociechy chcą wyruszyć z nami na zakupy, ale jedynie, gdy zostawimy je w sali zabaw. Sale zabaw dla dzieci dla dzieci są genialnym pomysłem dla mam, ojców i dzieci. Gdy pierwszy raz wybieramy takie rozwiązanie, to znaczy pozwalamy zostać dziecku w takiej sali zabaw, mamy pewne obawy, jednak rzeczywistość jest taka, że nie musimy się zbytnio martwić. Ludzie pracujący w takich miejscach mają obowiązek pilnować maluchów. W dodatku istotne jest, żebyśmy sami powiedzieli dziecku by po prostu nie szalało. Cena takiej zabawy nie jest duża.


dzieci
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie, że pozwala nam to na zrobienie zakupów w krótkim czasie. W dodatku w wielkich domach handlowych często w tych salach zabaw są inne maluchów dzięki, czemu nasz maluch będzie mógł spędzić trochę czasu z rówieśnikami. Dzięki takim salom zabaw mamy pewność, gdzie jest nasze dziecko. Jeśli dziecko chodziłoby z nami po sklepie to mogłoby coś zrzucić z półki, albo po prostu się zgubić. Tak, więc lepiej postawić na jedyne sensowne rozwiązanie. W takim miejscu nasza pociecha nie tylko będzie dobrze się bawiło, ale i my będziemy spokojniejsi a przy okazji nasz maluch może trochę poćwiczyć swoją koordynację ruchową i pozna inne maluchy.

Tags: dziecko, zabawa, zakupy, sala