Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Samotność jest niedobra pod wieloma postaciami. Jest na nią metoda, ale trzeba kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Posted on 24/10/2019 4:12am

Samotność może i jest okej, ale rzeczywiście nie na dłuższą metę. Każdy z nas bowiem wymaga wsparcia, drugiej osoby, która będzie wspierała nas w ciężkiej chwili, będzie przy nas. Nawet kot niby niezależny, również od czasu do czasu potrzebuje miłości. Niekiedy „dusimy” się w związku, zmieniamy więc partnerów, ale często powracamy do stanu wyjścia. I znów jesteśmy samotni, chociaż pragniemy kogoś poznać. Najbardziej beznadziejnie natomiast mają Ci, którzy mieszkają za granicą, a do tego muszą wychowywać dzieci. Przeważnie jest to kobieta, ale zdarza się, iż w takiej sytuacji jest facet.
ojciec
Author: Felipe Fernandes
Source: http://www.flickr.com
Jest to bardziej rzadkie zjawisko, ale spotykane. Obecnie, gdy spora ilość naszych rodaków wyjeżdża za granicę taka tendencja tym bardziej jest silniejsza. Przyczyny są różnorodne, ale wiadomym jest, że jeśli jesteśmy parą na odległość, to w końcu jedno z nas może nie wytrzymać, może zrezygnować z dalszego związku. Czasami też pary rozstają się będąc już za granicą. Tam jest zawsze trochę inaczej, to jest dla nas jakby inna planeta.

Wiadomo, że obracamy się w innej kulturze, posiadamy problemy finansowe, mamy problem w komunikacji. No i w końcu dzieje się tak, że to jeden z rodziców zostaje z dzieckiem. W największej ilości to kobieta, ale niekiedy w tej roli zostaje facet. W wielu okolicznościach kobieta traci prawa rodzicielskie albo po prostu umarła i to na facecie, na ojcu spoczywa podjęcie trudu za wychowanie dziecka. W tej roli jest mu rzeczywiście trudno i pragnąłby kogoś poznać, ażeby ułożyć sobie życie na nowo. Za granicą jest to trudne, na szczęście są portale internetowe dla samotnych ojców. Jak je odnaleźć?
ojciec
Author: DVIDSHUB
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że w sieci internetowej, wpisując frazę w stylu samotni ojcowie uk (uk, gdyż w Wielkiej Brytanii jest największa Polonia, więc tam raczej będzie największa ilość takich sytuacji) - . To bardzo interesująca możliwość i to bardzo pozytywnie, iż jest też osiągalna dla samotnych ojców. Zwłaszcza bowiem jak pomyślimy o samotnym wychowywaniu dziecka zobaczymy samotną kobietę, na szczęście jest także pomoc dla – co prawda – mniejszej grupy, ale jednakże istniejącej i również posiadającej takie potrzeby. Warto zaglądnąć na taką stronę i wyszukać partnerkę, być może na bardzo długo. To daje nadzieje, że nasza samotność jest jednak tylko tymczasowa, że nie jesteśmy na nią skazani i jest szansa, że znajdziemy swoją drugą połówkę.

Tags: dziecko, miłość, Granica, partnerka