Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Silny wpływ technologii IP na komunikację organizacji

Posted on 13/12/2019 7:21am

Każde przedsiębiorstwo ma telefon. Jest to narzędzie komunikacyjne zdecydowanie najpopularniejsze od wielu lat. Naturalnie, wykorzystujemy pocztę elektroniczną, komunikatory różnego rodzaju, ale telefon ciągle jest najczęściej wykorzystywany. Zdecydowanie prościej i szybciej jest w każdej sprawie po prostu zadzwonić, zamiast pisać obszernego maila, czy prowadzić rozmowę przez komunikator.

telefony
Telefony dzisiaj jednak nie są takie same jak jeszcze kilkanaście lat wstecz. Jakość połączeń jest zdecydowanie lepsza, nawet przez zwyczajny telefon analogowy można bez trudności usłyszeć i zrozumieć osobę, z którą rozmawiamy. Przeminęły już czasy, gdy musieliśmy drzeć się na całe gardło, żeby osoba po drugiej stronie miała chociaż niewielkie szanse na pojęcie z czym do niej dzwonimy.

zobacz:

Gdy przedsiębiorstwo jest spore, pracuje w nim ponad sto osób, każda z nich musi mieć na stanowisku telefon, lub jest to choćby call center obowiązkowym rozwiązaniem jest centrala telefoniczna.

Sprawdź większą ilość detali, a zobaczysz inne treści, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj strony.

W tych czasach są to elektroniczne sprzęty, sterowane komputerowo. Teraz obsługą takiego urządzenia zajmuje się bardziej administrator komputerowy, który ma za zadanie kontrolować jej działanie. Jeszcze paręnaście lat temu była to niezbyt miła pracownica, wypowiadająca zmęczonym głosem „Łączę!”.

czytaj:

Z miesiąca na miesiąc większą popularność zyskują różnego typu rozwiązania voip, czyli komunikacja bazująca na przesyłaniu mowy przy pomocy łączy internetowych. Naturalnie zainstalowanie tego rodzaju telefonów w biurze wymaga zakupienia właściwej centrali, pasujących aparatów telefonicznych i ma swoje wady, lecz rozmowy są o wiele mniej kosztowne niż przy wykorzystaniu zwykłych rozwiązań telefonicznych.

Myślisz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię też ta rekomendowana oferta, ponieważ dotyczy zbliżonej tematyki.

Główną wadą rozwiązań tego typu jest strata możliwości rozmów, gdy nie ma dostępu do Internetu, co czasami ma miejsce. Może dochodzić także do przeciążeń sieci, więc powinniśmy już na etapie projektowania przewidzieć możliwą ilość rozmów i aparatów. Mimo wszystko warto jednakże zainwestować w tego rodzaju rozwiązania. Zwrócą się niezwykle szybko i mają o wiele więcej zalet niż wad. Telefony IP są przyszłością komunikacji, więc nie obawiajmy się korzystać z tego rodzaju rozwiązań w naszej firmie.Tags: telefon, VoIP, centrala telefoniczna