Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Skąd bierze się tak wielka popularność książek elektronicznych, jak można wydać własnego e-booka.

Posted on 10/04/2019 10:21am

Elektroniczne książki są coraz bardziej popularne wśród czytelników. W sklepach znajduje się sporo rodzajów specjalnych czytników, zapewniających bardzo dobrą jakość tekstu bez męczenia oczu. Ogromnym plusem tego typu czytnika, który ma wielkość małej książki jest bardzo duża uniwersalność.


Nową książkę zwyczajnie trzeba wgrać do pamięci urządzenia i można ją w wolnych chwilach czytać, a cyfrowych książek można nosić przy sobie nawet kilka tysięcy równocześnie. Równolegle coraz więcej pozycji wydaje się także w formie elektronicznej, więc dostęp do nich rzeczywiście będzie bardzo duży. Na takiej popularności będą również korzystali pisarze, szczególnie ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z pisarstwem. Przygotowanie i sprzedaż tradycyjnej książki przeważnie będą przekraczać możliwości zdecydowanej ich większości, lecz w przypadku e-bookow jest zupełnie inaczej. Tutaj koszty będą nieporównywalnie mniejsze, będą wynosić niedużą część tego, co wydanie na papierze, tak więc możliwości dla początkujących pisarzy na dotarcie do czytelników są naprawdę znacznie większe.

czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób przeczytawszy tę informację spyta pewnie, jak wydać ebooka. Po pierwsze należy rozpocząć od tego, żeby książkę zapisać w jakieś elektronicznej postaci, obecnie nie powinno być z tym raczej żadnego problemu. Rzecz jasna plik w wordzie nie będzie się jeszcze nadawał do publikacji, dlatego też należy przeprowadzić różne prace przygotowawcze, czyli wymyślenie okładki, korekta tekstu i końcowy skład. Dopiero po tym wszystkim książka będzie miała postać umożliwiającą jej dalszą sprzedaż. Równolegle powinno się przemyśleć, jakimi sposobami znaleźć dojście do potencjalnych czytelników, różnych sposobów sprzedaży swojej książki również jest kilka.


Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jednego z wydawnictw, które za jakiś procent od sprzedaży zajmie się kompleksowym opracowaniem książki, a także zadba o jej promocję i dystrybucję. Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie wydać e-booka, jakiego właśnie napisał to na pewno taką opcję warto mu polecić, bo po prostu jest opłacalna.

Tags: książki, e-booki, autorzy, pisarze, okładki