Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Składnica harcerska jak sklep z militariami? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Posted on 26/11/2019 3:17pm

Regularni turyści-piechurzy, przedstawiciele mundurowych od żołnierzy na harcerzach i druhach kończąc, ale też pasjonaci wędkarstwa, strzelanki paintballowej i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy wszystkich, którzy należą do wymienionych (nierzadko kilku) grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych form aktywności. Gdzie zaopatrzymy się w interesujące nas sprzęty podróżnicze, mundury, ale i broń obronną?
materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością nieraz oglądaliśmy turystów – samotnych lub pary – obładowanych potężnym neseserem turystycznym, nienagannie odpornymi butami na skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne znajdował się kompas, mapa i scyzoryk. (Desanty) Wszystkie przytoczone gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla prawdziwych entuzjastów pieszego podróżowania to szczególnie ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez kluczowego do jego rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez właściwego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To tylko jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich lokacjach kupimy zarówno broń na gaz i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i ochronnym. W sensie dosłownym (strzelby, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, alarmy, blokady w drzwiach).

Z kolei najmłodsi zakładający mundury, a więc harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie. Mimo, że z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, środowisko zuchów i druhów doskonale wie, że są to punkty, w których zakupić można całe mundury, broszki, apaszki, czy specjalne apteczki. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste naszywki, które dopina się po spełnieniu wymaganego zadania.Główna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Dysponuje w asortymencie sprzętami i akcesoriami, które wychodzą daleko poza środowisko harcerzy i mundurowych. Blisko jej do dużego sklepu z militariami, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko przedstawiciel służb mundurowych, czy właściciel pola do gry w paintball, ale też turysta czy inny pasjonat militarno-podróżniczego sprzętu.