Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Specjalny belfer i pomoce edukacyjne - komplet, czego wymaga niesprawne maleństwo.

Posted on 21/06/2018 8:44pm

W współczesnych szkołach mnóstwo jest dzieci ze wyjątkowymi potrzebami edukacyjnymi. Znacząca część z nich jest niesprawna ruchowo, czasem także w lekkim stopniu umysłowo.


W jaki sposób funkcjonuje się z takimi uczniami?


zainteresowania
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


Wszystko jest zależne od tego, o jakiego typu placówce rozmawiamy i jak duży jest stopień ułomności młodego człowieka. W inny sposób działają szkoły specjalne, inaczej szkoły integracyjne ewentualnie z oddziałami integracyjnymi. Jeśli w klasie znajduje się jedno czy dwoje uczniów niepełnosprawnych, zazwyczaj szkoła - dalej - angażuje tak zwanego nauczyciela wspierającego - pomoc dla dziecka niepełnosprawnego. Jego rolą jest patronat nad tymi określonymi wychowankami, oddawanie im czujności podczas zajęć i pauz międzylekcyjnych. Taki pedagog, użytkując m.in. pomoce dla dzieci niepełnosprawnych, wspomaga rozwój dziecka i jego kształcenie. Jako że jego czas jest zaprojektowany dla znacznie mniejszej ilości uczniów, może bez problemu zająć się ich poszczególnymi potrzebami - .


tłumacz przysięgły
Author: Karl Horton
Source: http://www.flickr.com


pomoce dla dzieci niepełnosprawnych
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com


Nie tylko zatrudnienie nauczyciela asystującego jest wyjściem do dzieci o specjalnych potrzebach. Aranżowane są dla nich również dodatkowe zajęcia - ze szkolnych przedmiotów, czyli wyrównawcze, lecz także spotkania z terapeutami, np. logopedą. Stosuje się na nich obfITy kalejdoskop pomocy dydaktycznych, na przykład pomoce logopedyczne dla dzieci, jak specjalne maty, puzzle itp.
Z tego powodu czas spędzony na terapii kojarzy się dzieciom raczej z frajdą niż z mozolnym pokonywaniem swych ograniczeń. Dlatego też wysyłając latorośl o specjalnych potrzebach do szkoły, wskazane jest zwrócić uwagę na zespół, który będzie z nim tyrał dla uzupełnienia różnic w rozwoju.

Tags: wagi, szkoła, IT, szkole