Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Stosowne rachunki bankowe. Jak je wybrać?

Posted on 15/05/2019 7:32am

Wybór odpowiedniego konta nie zalicza się do najprostszych. Bez względu na to, czy mamy swoją firmę czy też nie, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wiele czynników. Zaliczamy do nich: wysokość oprocentowania, ilość bankomatów, opłaty za przelewy, etc.


polski banknot
Author: Przemysław Szabłowski
Source: http://www.flickr.com
Banki coraz zacieklej zaczynają rywalizować, aby pozyskać nowych klientów. Nie chodzi tylko o osoby fizyczne, ale również o właścicieli małych przedsiębiorstw. Jakie zatem musi być dobre konto dla firmy? Dużo przedsiębiorców zwraca uwagę na to, by konto dla firmy miało codzienną kapitalizację odsetek. Istotne jest również to, aby wszystkie transakcje były bezpłatne. Kolejnym wymogiem pozostaje spora ilość bezpłatnych bankomatów – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na bankowość mobilną i to, jakie posiada zalety.

Wszystkie firmy chcą zachować płynność finansową. Z tego powodu oczekują, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z finansami banki okażą się pomocne. Właściciele przedsiębiorstw przykładają uwagę na to, aby mieć dostęp do rachunku bankowego za pomocą aplikacji mobilnej. Konto dla firmy powinno być pod ręką nawet podczas wyjazdów. Drugą szczególnie istotną kwestią jest konto oszczędnościowe. Jeśli musimy zabezpieczyć się na przyszłość, warto odnaleźć porządne konto oszczędnościowe. Po pierwsze prześledźmy oferty kilku banków. Zwróćmy uwagę na wysokość oprocentowania. Pamiętajmy o tym, iż zazwyczaj jest ono podane w skali roku. Konto oszczędnościowe gwarantuje pewny zysk.

Karty kredytowe i bankomatowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Nie spodziewajmy się jednak, iż wysokość odsetek będzie duża. Obecnie wynosi ona około kilku procent, na przykład ok. 3%.

Może jakiś komentarz z serwisu (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-zgodnie-z-norm%C4%85-en-iso-15378.html) Cię dotknął? Masz chęć na to odpisać? Zachęcamy Cię do tego z radością. Oczekujemy na Ciebie!

Korzystniejszą opcją są rachunki oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Konto oszczędnościowe możemy założyć również dla naszych dzieci, by zabezpieczyć fundusze na przyszłość, edukację oraz lepszy start w życiu. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy konto oszczędnościowe to najlepsze rozwiązanie, to możemy pomyśleć o lokatach. Możemy także skonsultować się ze specjalistą. Wykwalifikowany doradca podsunie nam najkorzystniejsze rozwiązanie. W efekcie postawimy na rozwiązanie, jakie spełni nasze oczekiwania. Nie zapominajmy o tym, iż regularne odkładanie niewielkich kwot pozwoli nam na uzbieranie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy. Dzięki nim będziemy czuć bezpieczniej i bardziej stabilnie. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

Tags: banki, oferty, Przedsiębiorcy