Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Studia hotelarskie

Posted on 11/07/2018 6:38pm

O tym, jak istotne jest dobre wykształcenie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Dzięki ukończeniu wyższych studiów dwudziestokilkuletni człowiek znacznie więcej umie, niż po zakończeniu szkoły średniej, a dzięki temu ma możliwość znalezienia lepszego stanowiska pracy.


basen w hotelu
Author: Jorge in Brazil
Source: http://www.flickr.com
W wielu firmach konieczne jest co najmniej wykształcenie licencjackie na każdym stanowisku, a często należy ukończyć studia magisterskie. Rzecz jasna doświadczenia zawodowego nie zastąpi żadna uczelnia, tu już liczy się praca przy odpowiednich projektach, ale podstawa, którą jest parę lat siedzenia na wykładach jest bardzo istotna.

Jednak aby się dostać na upragniony kierunek studiów niekiedy potrzeba dużo pieniędzy i czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie, a i tak nie będzie pewności, że wszystko się uda. Na wielu kierunkach rekrutacja na studia 2014 (jeśli planujesz wybrać się na studia lista zasad na stronie) jest prowadzona kilku etapowo, a na wszystkich do pokonania jest duża ilość innych chętnych. Na najczęściej wybieranych wydziałach na jedno miejsce startuje nawet kilkanaście osób, więc żeby otrzymać wymarzony indeks potrzeba naprawdę dużo pracy, a czasami też i szczęścia.

Jednym z zaczynających się cieszyć coraz większą popularnością kierunków studiów jest hotelarstwo. Nasz kraj zaczął być coraz chętniej odwiedzany przez biznesmenów oraz turystów, którzy jednak oczekują wysokiej jakości zaplecza hotelarskiego i gastronomicznego. Wielu osobom może się wydawać, co może być trudnego w kierowaniu hotelem, a tymczasem żeby zostać profesjonalnym hotelowym managerem potrzeba wielu lat praktyki i doświadczenia. Jeszcze do niedawna ludzie pracujący w branży hotelarskiej mogli liczyć tylko na siebie. Od niedawna młodzi ludzie, chcący spróbować sił na tym rynku mają trochę prostsze zadanie, ponieważ kilka uczelni wprowadziło kierunki związane z hotelarstwem. Na prawie wszystkich hotelarstwo (jeżeli jesteś zainteresowany informacje na studia to kilka semestrów wykładów teoretycznych i warsztatów na uczelni, ale oprócz tego zawodowe praktyki we wszystkich znanych sieciach hotelowych świata. Dzięki takim praktykom studenci mogą poznać mechanizmy funkcjonowania hotelu, organizacji codziennych prac i wszystkiego, co im się może później przydać w pracy zawodowej.

Tags: studia, wykształcenie, zawód, hotelarstwo, licencjat