Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szkolenia języka polskiego przygotowywane dla cudzoziemców

Posted on 21/06/2018 6:29pm

Nie tak dawno dziesiątki tysięcy z nas wyjeżdżały za granicę poszukując lepszej pracy. Koniecznością było opanowanie obcego języka. Dziś do nas każdego roku docierają tysiące obcokrajowców poszukujących u nas godniejszego życia.


Napływ obywateli do Polski ma swój początek na pewno w wejściu naszego kraju do UE.


język polski dla obcokrajowców warszawa
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
To znacznie pootwierało nasze granice, lecz także otworzyło dla nas granice innych krajów. Poprzez to powstają rozliczne multikulturowe społeczeństwa, jakie muszą uczyć funkcjonować razem. Jest to jednakże nierealne bez porozumiewania się w tym samym języku. Dlatego jeśli jedziemy się za granicę jesteśmy zmuszeni doskonale poznać język tamtejszych mieszkańców. To samo dotyczy osób, jakie przyjeżdżają do nas. Z tego powodu planowane są w wielu miastach całego kraju kursy, które mają uczyć polskiego ludność napływową. Jeżeli rozchodzi się o język polski dla obcokrajowców Warszawa, ponieważ to niewątpliwie największe polskie miasto, dodatkowo siedziba wielkiej liczby firm, organizuje ich całą masę. Z reguły osoby przybywające do nas wybierają na duże miasta, a Warszawa na pewno zalicza się do tych najczęściej wybieranych.


język polski dla obcokrajowców warszawa
Author: Masashi Yanagiya
Source: http://www.flickr.com


Nauka języka polskiego jest czymś kompletnie zwyczajnym, przecież słyszymy go od najmłodszych lat, jesteśmy z nim oswojeni. Jednakże dla obcokrajowców, szczególnie tych spoza państw słowiańskich nasz język jest bardzo ciężki do opanowania. Najwięcej problemów sprawia im wymowa i deklinacja. Naukowcy plasują nasz język w grupie bodajże pięciu najtrudniejszych języków świata. Dlatego jego nauka zabiera obcokrajowcom tak dużo czasu- .


Jeśli chodzi o każdy kurs polskiego Warszawa oferuje zajęcia w mniej albo bardziej zaawansowanych grupach, kurs przyspieszony lub poprowadzony normalnym torem, zajęcia prowadzone indywidualnie albo w grupach.

Tags: czas, osoby, awans