Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szkolenie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy to wymóg w pierwszych okresie pracy

Posted on 01/05/2019 7:56am

Zatrudnianie nowego pracownika do firmy wiąże się z mnóstwem powinności dla jej właściciela. Kandydat, który ma niezbędne umiejętności, pomyślnie przebrnął przez postępowanie rekrutacyjne i dostał propozycję pracy musi poddać się kontroli lekarskiej.
Gaśnica w budynku
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Zależnie od rodzaju wykonywanej pracy i zagrożeń towarzyszących pełnionej funkcji dobiera się specjalistów, których powinna odwiedzić nowo przyjęta osoba. Dla przykładu mężczyzna przed rozpoczęciem pracy na pozycji instalatora sieci i urządzeń sanitarnych otrzyma skierowanie na konsultacje u innych specjalistów niż kobieta szykująca się do objęcia etatu sekretarki.

Jeżeli chcesz poznać coś naprawdę bardzo interesującego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Drugim niezwykle ważnym etapem przygotowań najnowszych członków załogi jest kurs (zobacz korepetycje angielski żory) dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy.Chociaż wartość szkolenia BHP jest oczywista , mnóstwo osób w dalszym ciągu uważa je za bezużyteczny, a w dodatku nużący obowiązek. Bagatelizowanie szkoleń BHP wynika z niezbyt dobrze przemyślanej metody przekazywania wiedzy i niezachwianego przeświadczenia o swoim rozumie. Szkolenia BHP na ogół mają miejsce pierwszego dnia pracy nowej osoby i trwają dobrych parę godzin. Wobec braku innych wariantów lektorzy przeważnie decydują się na formę niezbyt wciągającego wystąpienia. Nie zaskakuje zatem, że osoby uczestniczące w takich kursach muszą walczyć ze zmęczeniem i odmierzają czas pozostały do jego zakończenia. Tu więcej ofert: portal www.


rękawice
Source: flickr.com
Tymczasem tematyka poruszana w trakcie szkolenia BHP obliguje słuchaczy do pełnego skupienia, ponieważ może mieć ogromny wpływ na ich życie oraz stan zdrowia. Osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny więc dla swoich pracowników skrupulatnie wybierać organizatorów szkoleń BHP. Wrocław, Warszawa i inne duże ośrodki mogą poszczycić się bogatą ofertą usług tego typu.

Tags: sieci, szkolenia, BHP