Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kurs kandydata na kierowcę

Posted on 16/10/2015 1:49pm

Ktokolwiek, kto pragnie mieć prawo jazdy, powinien nabyć wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Pozyskać wiadomości i umiejętności, jakie sprawią, że jazda czterokołowcem, stanie się radością.

jazda samochodem
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
By przystąpić do kursu na prawo jazdy kategorii B, trzeba mieć ukończone minimum 17 lat i 9 miesięcy. Ażeby zacząć szkolenie nauki jazdy konieczne są dokumenty tożsamości, również opinia lekarza, który posiada pełnomocnictwa do badania kierowców, o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów wyznaczonego typu. Na rozpoczęcie przyda się także książka do nauki prawa jazdy - sprawdź naszą ofertę.Szkolenie nauki jazdy nie może szykować do sprawdzianu. Ma on przyuczyć pretendenta na kierowcę bezpiecznej i w miarę pewnej jazdy w różnorodnych warunkach drogowych. Ma wyszkolić przewidywania, uważania za pozostałych, informacji o zagrożeniach, a przede wszystkim odpowiedzialności.

Egzamin nie jest zamierzeniem kursu, a jedynie oczywistym finałem pierwszego etapu. Nauczanie teorii to istotny składnik konkretnego używania dróg. Rzetelny instruktor potrafi zaciekawić omawianym tematem, pokazując praktyczny aspekt przepisów. Teoretyczną wiedzę świetnie uzupełni podręcznik kierowcy kat b.

Po szkoleniu teoretycznym, który dotyczy także pomocy przedmedycznej, jest dozwolone rozpocząć kolejny cykl szkolenia, którym jest praktyka - polecany podręcznik kierowcy - kat B. Na szkolenie praktyczne składają się zajęcia zarówno na placu manewrowym, jak i w ruchu drogowym w mieście i za miastem. Od 1 stycznia 2015 roku zajęcia teoretyczne w szkołach jazdy nie są przymusowe.

nauka jazdy
Author: Bob Mical
Source: http://www.flickr.com
W praktyce nie jest już konieczne przychodzenie na lekcje teorii. Teraz to kursant przesądza o formie nauczania. Jest możliwość wybrać samodzielną naukę w domu, przybywanie na planowane przez szkołę zajęcia w formie warsztatów, bądź wykładów. Można też uczyć się przez internet korzystając z ofert e-kursów szeroko przystępnych w sieci, także korzystać z wiadomości jakie poleca podręcznik kierowcy kat b. Wszelkie możliwości są dozwolone. Najistotniejsze, by nabyć dobrą wiedzę, dzięki której jakikolwiek przyszły kierowca będzie rzetelnym uczestnikiem dróg.

Tags: samochód, kurs, nauka, szkoła, szkolenie