Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szukasz interesującej formy spędzania czasu dla swego dziecka? Jeśli kocha konie, kolonie w siodle na pewno będą idealne

Posted on 28/07/2017 10:44am

Chociaż do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, to dobra chwila, by obmyślić rozrywki dla całej rodziny. Wielu opiekunów stoi przed nie lada dylematem, jak zorganizować lato dla swojej pociechy. To znaczący problem, ponieważ atrakcja powinna być ciekawa, jak również zachęcać młodego człowieka do aktywności na świeżym powietrzu. Aby zyskać gwarancję, że obrana forma rozrywki spotka się z entuzjazmem dziecka, warto dostosować ją do jego pasji.


Twoja pociecha kocha konie? Zaplanuj przyjemny odpoczynek


Jeździectwo szczyci się dzisiaj dużym zainteresowaniem, stało się wyjątkowo popularne i rozchwytywane. Tej ciekawej formie rekreacji oddają się w równym stopniu osoby dorosłe, a także dzieci. Obcowanie ze zwierzakami oraz opieka nad nimi, pozwala wypracować specjalną więź oraz uczyć się odpowiedzialności za drugą żywą istotę. Z tego powodu warto zachęcać dziecko do takich zainteresowań, szczególnie że ruch na świeżym powietrzu także daje wiele korzyści dla kondycji oraz samopoczucia - czytaj więcej (czytaj więcej).
koń
Source: flickr.com


Wakacje w siodle - To dziecku się spodoba!

W wypadku, gdy poszukuje się ciekawego pomysłu na lato dla dziecka, które zajmuje się końmi, półkolonie jeździeckie będą idealną formą wypełnienia wolnego czasu. Pomogą one świetnie zorganizować letnie miesiące po kątem pasji dziecka. Takie zajęcia są idealną okazją, by zapoznać się ze zwierzętami, jak również technikami opieki, karmienia oraz pielęgnacji koni - rozwijaj hobby u dziecka (rozwijaj hobby u dziecka). Należy nadmienić, że takie półkolonie nie sprowadzają się wyłącznie do jazdy w siodle oraz opieki nad końmi, ale pozwalają na wzięcie udziału w licznych wykładach. Oferta jest dostosowana do uczestników w różnym wieku.


Kolonie konne - metoda na przyjemne wakacje

Wakacje w siodle to doskonała alternatywa w przypadku dzieci, które interesują się końmi i opieką nad nimi. Fachowa opieka doświadczonych nauczycieli stanowi gwarancję bezpieczeństwa i kompetentnych zajęć. Dziecko bierze udział nie tylko w zajęciach przy koniach, lecz także w licznych innych rozrywkach: ogniskach, grach zespołowych bądź wycieczkach. To także okazja, aby zapoznać inne młode osoby o podobnych pasjach oraz zawrzeć obiecujące przyjaźnie. Podczas podobnych wyjazdów dziecko nauczy się samodzielności, odpowiedzialności i wielu przydatnych czynności. Co najważniejsze jednak: świetnie się bawi i poznaje sekrety swoich zainteresowań.

Tags: zwierzęta, wyjazdy, konie