Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szukasz niezwykłej rozrywki albo inspiracji na szczególny prezent? Pomyśl o grze w typie escape

Posted on 14/05/2019 5:19pm

Impreza urodzinowa, wieczór kawalerski, czy po prostu nużący wieczór - wyróżnia się różne okoliczności, w których szuka się rozrywek. Co uczynić, jeżeli imprezy w klubach muzycznych są już oklepane i ma się ochotę na coś naprawdę wyjątkowego oraz niecodziennego? Można zdecydować się na wspaniałą atrakcję, jaką stanowią gry na żywo, jak choćby Escape Room.

escape
Source: foter.com
Grałeś na komputerze? Na żywo też ci się spodobaŻądza przygód towarzyszy wielu osobom, poszukują oni niezapomnianych wrażeń i nieszablonowych atrakcji. Namiastką takich przygód okazują się komputerowe gry przygodowe, w których gracze muszą wykazywać się sprytem i inteligencją, lecz oczywiście bywa to namiastką bardzo małą. Jeszcze następni poszukują emocji w filmach akcji lub horrorach. Pomysłową alternatywą dla takich osób okażą się gry na żywo w typie escape. Nie rozgrywa się ich na ekranie komputera, lecz trzeba przeżyć osobiście, uczestnicząc w niezwykłej i tajemniczej przygodzie.Na czym to polega? W tego typu grach uczestniczą grupy kilkuosobowe. Zgromadzeni ludzie są zamknięci w specjalnym pokoju ucieczek, a ich rola polega na tym, aby w wyznaczonym czasie uciec z pokoju. Pokój oczywiście pozostaje zamknięty, ale we wnętrzu znajdują się mnogie wskazówki i ukryte klucze, które uczestnicy zabawy muszą znaleźć oraz zastosować w swojej misji ucieczki. Zabawa wymaga współpracy calutkiej grupy, zatem najlepiej wybrać się na taką przygodę z paczką sprawdzonych przyjaciół. Coraz znaczniejszym uznaniem radują się gry rodzaju pokoje ucieczki trójmiasto jest jednym z miejsc, w którym można znaleźć pokoje ucieczki i poddać się wspaniałej rozrywce.

Jest sporo możliwości
Jeżeli interesuje nas escape room Gdynia, Gdańsk oraz pobliskie miejscowości stanowią idealną bazę wypadową (questrooms trójmiasto), żeby zapewnić sobie właśnie taką rozrywkę. Jej twórcy zadbali o liczne ciekawe scenariusze zabawy, przez co na rozgrywkę można zdecydować się wielokrotnie albo po prostu dopasować zabawę do osobistych możliwości i preferencji. Gry w rodzaju escape cieszą się w naszym kraju rosnącym powodzeniem. To niebanalna alternatywa spędzania wolnego czasu, pełna wrażeń i bez wątpienia zdrowsza niż spędzanie czasu przed monitorem komputera. Równocześnie bywa to fajna inspiracja na nieszablonowy prezent, przykładowo na osiemnastkę czy z okoliczności wieczoru kawalerskiego.

Tags: gra, rozrywka, emocje, zamknięcie