Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szybko przyjdzie niezbyt lubiany przez Polaków czas - będziemy musieli wypisać dokument PIT dla Skarbówki

Posted on 03/01/2018 4:08pm

Jeszcze kilka lat temu okres rozliczenia PIT-u kojarzył się rodakom z szalenie długimi kolejkami w urzędach i z poddenerwowaniem wszystkich petentów.


kancelaria
Author: hierher
Source: http://www.flickr.com


Dzięki Bogu jakiś czas temu udostępniono dostarczanie rozliczenia przez internet. Skorzystało z tego wiele ludzi, głównie młodych. Z tego powodu kolejki znacznie się zmniejszyły.
rozlicz pit online
Author: Shin'ichiro SUZUKI
Source: http://www.flickr.com


rozliczenie PIT online jest niezwykle prostą sprawą. Dlatego ludzie, którzy nie znoszą tego czynić i przeżywają, że coś źle obliczą, powinni bardzo cieszyć się z nowego obrotu sprawy. Na rynku dostępne są programy, które możemy ściągnąć na własny komputer. Dopomogą nam one wszystko skrupulatnie wyliczyć, podświetlą pola, które musimy uzupełnić i co najlepsze - podpowiedzą co oraz gdzie trzeba wpisać. Nawet jeśli popełnimy jakiś błąd - nic wielkiego. Zwyczajnie wymażemy zapisaną cyfrę. W tradycyjnym formularzu nie byłoby takiej szansy. Musielibyśmy zacząć wypisywanie od nowa na kolejnym kwestionariuszu.


Rozlicz PIT online, żeby uniknąć długich kolejek do okienka w Skarbówce. Zamiast wyczekiwać godzinami w dusznym pomieszczeniu, irytować się i oczekiwać na swoją porę, lepiej swobodnie rozsiądź się na sofie, zrób sobie gorącą herbatę i zacznij wypełnianie odpowiednich pól. Rzecz jasna na początku możemy być odrobinę zdenerwowani, ponieważ nie będziemy czuć programu.


Jednak z upływem czasu będzie to dla nas prostsze. Są już ludzie, którym uzupełnienie PIT-u zajmuje maksymalnie 10 minut i w ogóle ich to nie denerwuje. Zatem zaczynamy!

Tags: program, PIT, papier, rozliczenie