Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Transport przez wodę

Posted on 14/03/2019 10:31am

Spedycja morska to jedna z głównych dróg transportu. Polega na przewozie towarów lub pasażerów przez wody morskie lub śródlądowe, w celach pozyskania pieniędzy. Dużą pozytywną stroną jest to, że transport morski umożliwia przewiezienie ogromnych ilości produktów na sporą odległość.
Author: cliff1066
W obecnych czasach ma on znikomy procent w transporcie pasażerskim. Spowodowane jest to tym, że takie podróże trwają długo. Podróżnicy z większą chęcią lecą przykładowo samolotem. Głównie tylko w państwach o silnie rozbudowanej linii brzegowej łodzi użytkuje się jako transportu, gdzie jest to transport promowy. W pozostałych przypadkach jest to transport produktów.Rodzaje statkówRodzaj statku, którego się używa zależy przede wszystkim od długości podróży oraz gabarytów towaru. Masowców stosuje się do przewozu towarów suchych, takich jak nawozy mineralne, ruda, węgiel. Transport drobnicowy (z firmą pl.itl-omega.eu odbywa się za pomocą drobnicowców. To transport rzeczy małych, liczonych na sztuki i zapakowanych w skrzynkach lub beczkach. Za pomocą tankowców odbywa się transport płynów, natomiast chemikaliów za pomocą chemikaliowców. Pojedynczy transporter ma własne zalety i stosuje się je do całkowicie innych rzeczy.

Mierzeja Helska, morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Środek płatniczyWaluta określająca cenę za dostarczenie produktów drogą wodną, to fracht morski. Cena uzależniona jest zawsze od wielkości towaru i trasy. Zazwyczaj wypłacany jest po przetransportowaniu towarów w nieuszkodzonym stanie do celu. W Polsce największe porty znajdują się w Gdański i Szczecinie. Transport morski z Chin jest najczęstszym w tych portach. W transporcie można wyróżnić pojedyncze rodzaje- kabotażowy, liniowy, trampowy i wahadłowy. Jest to podział ze względu na rodzaje tras oraz długości podróży. Na przykład transport kabotażowy to żegluga między portami w jednym kraju. Wahadłowo pływają statki powiązane wyłącznie z dwoma brzegami. Liniowo podróżuje się zgodnie z określonymi planami i grafikami. Największy odsetek transportu wodnego to przede wszystkim żegluga morska.

O ile poszukujesz agencji celnej, która ma sprawnie reprezentować firmę przed służbami fiskalnymi, do wyszukiwarki internetowej wstaw sformułowanie wg schematu „agencja celna miasto” (przykładowo: „agencja celna Warszawa”).

Tags: transport, agencja celna, fracht