Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W co ubrać bobasa zimą na spacer?

Posted on 01/02/2020 8:18am

Jak odziewać oseska zimą? W tym czasie również trzeba spacerować z maluchem - codzienny spacer zalecany jest przez cały rok, także podczas niepogody.


Aby niemowlę nie zmarzło, trzeba je stosownie przyodziać.
Oto reguły odziewania niemowlęcia zimą: uzupełnimy zimą wyprawkę dla niemowlaka (ekologiczne ubranka dla dzieci). Jeśli dziecko narodziło się jesienią bądź zimą zadbaj o odpowiednią wyprawkę, która pozwoli odbywać przechadzki. Codzienny spacerek z noworodkiem jest to inwestycja w zdrowie malucha, jakiej nie można przecenić. Systematyczne przechadzki budują odporność dzidziusia, dotleniają układ, wspomagają rozwój dziecka. Maleństwo, które regularnie spaceruje, lepiej śpi, ma lepszy apetyt a także znacznie mniejszą skłonność do przeziębień. Spacerować musimy też podczas śniegu, deszczu bądź mrozu. Odstępstwa od tej reguły są nieliczne - jest to ziąb przekraczający -10˚C, oberwanie chmury, zawieja, intensywny wiatr. Kiedy pada, musimy po prostu zabezpieczyć folią i zatroszczyć się o należyte odzienie bobasa, dla przykładu można włożyć maluszkowi sweterek niemowlęcy .


niemowlak
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com


Jak przyodziać maleństwo zimą: spacer z bobasem. Nie oznacza to jednakże, że zimą niemowlę musi być szczelnie okutane ( dla niemowlęcia). Przegrzewanie brzdąca zimą, innymi słowy zbyt grube ubieranie jest to częsty kłopot, prowadzący do przeziębień oraz powstawania potówek.
Niemowlę, jakiemu jest zanadto gorąco, odczuwa dokuczliwość w toku spaceru, a jedynym sposobem na oznajmienie tego będzie płacz. Spaceruj z noworodkiem przez dwie godziny na dzień, najodpowiedniej przed południem. Kiedy chodzi o odzież spodnią, najlepsze są ubrania ekologiczne.

Tags: inwestycja, komfort, życie