Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób efektywnie uczyć się języka angielskiego - koniecznie wypróbuj te rozwiązania!

Posted on 11/07/2018 10:57pm

Aktualnie niezwykle ważna jest dobra znajomość języka angielskiego. Nie może to dziwić, ponieważ obecnie traktowany zostaje jako język uniwersalny. Szacuje się, że posługuje się nim więcej niż miliard ludzi. Oznacza to, że możemy porozumieć się w nim praktycznie wszędzie. Poza tym to język nierzadko wymagany w pracy. Poszukiwanie odpowiadającego nam stanowiska bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim może być utrudnione. Zapamiętajmy, że na naukę nigdy nie będzie za późno. Należy jednak poznać kilka technik skutecznego zapamiętywania.
angielski
Author: Kaplan International English
Source: http://www.flickr.com
Jeśli niezbędny jest nam nadzór i samodzielna nauka nie wchodzi w grę, poszukajmy nauczyciela. Do wyboru zazwyczaj mamy zajęcia w grupach lub indywidualne lekcje. Musimy ustalić, która forma jak dla nas najbardziej komfortowa. Gdzie szukać nauczycieli. W dzisiejszych czasach rozległym źródłem wiedzy okazuje się sieć. Wyszukiwarki i stworzone specjalizujące się w tym witryny pomogą nam w poszukiwaniach, niezależnie od tego, czy niezbędne są nam indywidualne lekcje angielskiego Warszawa, Kraków czy Jelenia Góra - pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/9/Bez problemu odnajdziemy strony ze zgłoszeniami korepetytorów. Dzięki nim dowiemy się ile kosztuje na przykład, język angielski Piaseczno, dodatkowo przeczytamy opinie o nauczycielach. Oczywiście sam wybór korepetytora i rozpoczęcie lekcji to nadal nie wszystko. W nauce języka angielskiego ważna jest systematyczność - czytaj więcej.
Wyłącznie dzięki niej możemy naprawdę perfekcyjnie władać językiem. Dlatego też warto wykorzystać inne metody, na przykład znany fiszki, które wspomogą naukę słówek. Wystarczy przygotować małe karteczki i napisać na jednej ze stron wyraz w języku obcym, na drugiej natomiast w polskim.
angielski
Author: The Liverpool School of English
Source: http://www.flickr.com
Karteczki rozkładamy polskim słówkiem do przodu i zapamiętujemy to, co jest na drugiej stronie. Poza tym warto osłuchać się z językiem. Jeżeli oglądasz dużo filmów czy seriali – próbuj włączyć jedynie angielskie napisy.

Rzecz jasna na początku zacznij od czego, co ma zrozumiały język, np. od bajek czy seriali młodzieżowych. Możesz także zmienić język swojego telefonu, laptopa i innych urządzeń na angielski. Na pewno zapamiętasz ułożenie funkcji, dzięki czemu szybko przyswoisz angielskie odpowiedniki. Jeśli tylko możesz spróbuj także porozmawiać ze znajomymi po angielsku. Wszystkie te praktyki pomogą ci otworzyć się, wysławiać poprawnie i zapamiętać słowa lub konstrukcje. Poznanie języka obcego w dzisiejszych czasach jest bardzo istotnym procesem. Jeśli więc nie opanowaliśmy go jeszcze – warto to zmienić, czego z pewnością nie pożałujemy.

Tags: język, lekcje, angielski