Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób kupić odpowiedni plecak szkolny dla dziecka, najważniejsze aspekty przy wyborze.

Posted on 15/12/2018 7:35am

Koniec wakacji to dla większości rodziców bardzo gorączkowy okres, bo przecież będą oni musieli przygotować dla swoich dzieci całą konieczną wyprawkę na nowy rok szkolny. A do kupienia jest rzeczywiście sporo, bo sam zestaw podręczników to wydatek przynajmniej kilkuset złotych, a dochodzą przecież do tego różne bloki, pióra, długopisy i pozostałe przybory do pisania, malowania i rysowania.

uczniowie
Author: Helen Doron
Source: Helen Doron
Nie można również nie pamiętać o worku na buty, kapciach no i rzecz jasna tornistrze, w którym to wszystko będzie się nosić. Na szczęście zakup nowego tornistra nie będzie w większości przypadków konieczny co roku, chyba że jest on pierwszy albo poprzedni będzie w takim stanie, że jednak trzeba będzie go wymienić na nowy- bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć. Dlatego też jednym z podstawowych kryteriów wyboru plecaka szkolnego jest jego solidność i wytrzymałość, jeśli znajdzie się odpowiednio solidny, to bez większego problemu powinien wytrzymać parę lat ciężkiego użytkowania. A że uczniowie mają ogromne możliwości jeżeli chodzi o rzeczy, które można z tornistrami w szkole robić, to raczej powinien to być rzeczywiście dobrze przemyślany wybór.Lecz wytrzymałość to tylko jedno z wielu kryteriów, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Niestety plecaki szkolne przeważnie są bardzo przeciążone, bo liczba zeszytów, książek i innych akcesoriów jest tak duża, że ciężar plecaka znacznie przekracza zalecaną przez lekarzy jako bezpieczną dla dzieci. Dlatego też ważne jest, aby tornister był jak najlżejszy, zaleca się żeby jego waga nie przekraczała półtora kilo. Powinien też mieć odpowiednio usztywniony, anatomicznie ukształtowany tył, przez co w czasie użytkowania go można będzie uniknąć kłopotów z kręgosłupem u uczniów- .

Należy także sprawdzić szelki, powinny one mieć możliwość regulacji i być odpowiednio miękkie is szerokie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie od niedawna zdobywa coraz większą popularność, są plecaki szkolne na kółkach. Dzięki zastosowaniu kółek nie trzeba ich ich cały czas trzymać na plecach, a można po prostu przewozić je z miejsca na miejsce, są dzięki temu znacznie praktyczniejsze do użytkowania.

Tags: Szelki, wytrzymałość, książki, kręgosłup, worek, uczniowie