Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób niedrogo, szybko i bezpiecznie dostać się do pracy?

Posted on 20/11/2019 7:30am

Wiele osób pracuje w większych odległościach od domu, niekiedy do pokonania może być nawet trzydzieści kilometrów w jedną stronę. Zjawisko to jest widoczne zwłaszcza w okolicach większych zakładów przemysłowych i fabryk, które zatrudniają tysiące robotników z okolicznych miejscowości.


Wiele z takich zakładów zapewnia pracownikom dojazd do pracy, wynajmując regularnie kursujące autokary. Lecz autobusy takie nie zawsze docierają do każdego, dodatkowo przeważnie jeżdżą kilka razy dziennie, bardzo ograniczając przez to wiele osób. Z tego też powodu wiele osób tak czy inaczej docierać będzie do pracy swoimi samochodami, to zjawisko widoczne jest także w dużych miejscowościach (zobacz - wspólne przejazdy samochodem). W nich do przebycia jest mniejszy dystans, ale duża ilość skrzyżowań, remonty i korki powodują, że dojazd do firmy również trwać może prawie godzinę. Jednak jazda autem przez jedną osobę nie jest tania, z tego też powodu coraz bardziej popularne stają się wspólne przejazdy do pracy. Paru ludzi umawia się, że będzie przez jakiś fragment miasta podjeżdżać z właścicielem auta, zwracając mu część kosztów za paliwo i eksploatację pojazdu.


Podróże, drogi
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Osobom, które poszukują chętnych do takiego podróżowania (o to chodzi) czy też dojazdów do firmy polecić można jakiś porządny portal z ogłoszeniami przejazdów, gdzie poszukać można chętnych na wspólną podróż.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany na tej stronie materiał, bez wahania zobacz ponadto towarzyszące informacje (https://www.babie-lato.com/warsztaty/) - one również są warte zainteresowania.

Idea tego typu serwisów narodziła się przed kilku laty, jakiś człowiek wymyślił że może za pomocą strony internetowej znaleźć chętnych na wspólną podróż do innej miejscowości, i z tego pomysłu bardzo szybko narodziły się profesjonale usługi w tym zakresie. Na tego typu portalach łatwo i szybko można wyszukać kierowców, którzy będą cyklicznie lub jednorazowo przemierzać trasę jakąś ktoś też chce jechać. Możliwości szukania i dostępne opcje zależą od serwisu, którego się używa. Na niektórych z nich użytkownik może nawet pokazać plan trasy, którą się pokonuje, dzięki temu dokładnie wiadomo, kto którędy przejeżdża. Dzięki temu odszukanie kilku chętnych na wspólne podróżowanie i dzielenie się kosztami naprawdę jest szybkie i łatwe.

Tags: transport, do pracy