Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób odziewać dzidziusia?

Posted on 22/11/2017 8:18am

Ubieranie niemowlęcia nierzadko napawa strachem młodych rodzicieli. Lękają się, że przy zakładaniu którejś części odzienia uszkodzą drobne ciało malucha.


Ważne więc, kiedy odzienia prędko a także łatwo nakładają się i ściągają.
pajacyki niemowlęce
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock


Unikajmy ubrań, które musimy prać w rękach jak też prasować, na takowe akcje mama nie ma czasu. Selekcjonujmy ubranka z włókien naturalnych. Powinno się uważać na sterczące szwy oraz uwierające metki. Teraz zostaje wyłącznie sprawa odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób odziewać niemowlę, ażeby nie było mu ani zbyt gorąco, ani za zimno. Rodzaj ubranek trzeba rzecz jasna dostosować do pogody, warunków panujących na dworze oraz do okazji pełna oferta na stronie. Eleganckie ubranka dla dzieci wkładamy na szczególne okazje. Nim ubierzemy dzidziusia powinniśmy ocenić temperaturę powietrza i okoliczności panujące za oknem, kiedy wybieramy się z potomkiem na spacerek.


Najbardziej funkcjonalne są ubrania jednoczęściowe. Pajacyki niemowlęce posiadają napy z przodu i w kroku, co umożliwia łatwą wymianę pieluszek zobacz przygotowane stroje. Układ kostny brzdąca jest ogromnie delikatny, zatem istotne jest, by jednoczęściowe ubranko nie było za ciasne w nogach a także stopach, uniemożliwiając prawidłowy wzrost noworodka. Bluzki ubierane przez głowę muszą mieć szerokie wycięcie bądź dodatkowe zapięcia na ramieniu.
Niemowlęta bardzo nie lubią, kiedy coś się im wkłada przez głowę oraz ramionka, szczególnie tuż po urodzeniu, gdy mama nie ma jeszcze stosownej wprawy. Kapitalną rzeczą jest zakup tak zwanego body, które prócz zatrzasków w kroku, upraszczających przewijanie, na dodatek wyposażone są w napy na ramionku.

Tags: dziecka, ubranka, części, maluch