Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób uczyć się obcego języka?

Posted on 04/12/2017 10:05am

Ludzki mózg zdolny jest do nauki obcego języka praktycznie w każdym wieku. Dzieci uczą się odmiennie aniżeli dorośli lecz od faktycznego powodzenia nauki zależy wiele różnych czynników.


zobacz to
Author: Jim Lukach
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób skutecznie nauczyć się języka ?


Myślę, iż korzyści wypływające z nauki obcych języków są na tyle oczywiste, że nie ma potrzeby ich wyszczególniać. Warto z kolei zastanowić się, jak sprawić, ażeby nauka języka obcego była skuteczna i przyjemna. W nauce języka obcego warto aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za przeróżne czynności, ażeby nauka języka była w wyższym stopniu skuteczna. Należy "bombardować" się językiem obcym, przymuszając organizm do spożytkowania wszelkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w języku obcym spoglądając na tekst utworu, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania i poezje w konkretnym języku. Mnóstwo satysfakcji oraz motywacji przynosi świadomość, że chociaż fragment oryginalnego przekazu byliśmy w stanie zrozumieć.


Nie jestem popleczniczką lekkomyślnego powtarzania słów - jest to nudne jak też mało efektywne - najlepiej ćwiczyć słówka w kontekście, czyli czytać i robić wiele ćwiczeń połączonych ze słownictwem.


Najistotniejsza informacja dla procesu nauczania jest taka, iż w cały proces przyswajania obcego języka oraz utrwalanie są zaangażowane różne części mózgu, zaś im będzie więcej kanałów, jakimi dane do niego docierają, tym trwalsze są ich neuronowe ślady w korze mózgowej, co po prostu oznacza długofalowe zapamiętanie fragmentów danego języka obcego. Obcego języka można uczyć się samodzielnie czy też w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa z pewnością znajdziemy szkołę dla siebie.

Tags: sen, efekty, języka, proces