Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jaki sposób uczyć się prędzej przed maturą? Co wpływa na proces nauki?

Posted on 02/02/2018 2:46pm

Siadasz nad podręcznikami a trudno Ci się skupić na tym, co czytasz? Powtarzasz materiał a masz odczucie, że w dalszym ciągu nic nie wiesz? To znaczy, że być może Twój mózg wymaga wsparcia.


W czasie długofalowego procesu uczenia się oraz powtarzania zagadnień maturalnych ważna jest odpowiednia dieta a także dbanie o higienę umysłową bez względu na to, czy zamierzasz się uczyć do matury z języka polskiego, matmy albo innego przedmiotu.


ogląd - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


depresja
Author: Giuseppe Milo
Source: http://www.flickr.com
Zapomnij o cudnych środkach, jakie szybko poprawiają koncentrację a także pamięć – to niebezpieczny mIT. Ty masz przed sobą jeszcze długotrwałe przygotowania do matury oraz niesłychanie sporo materiału do opanowania. Weź pod uwagę kursy maturalne, dzięki jakim dowiesz bardzo wiele.


nauka
Author: Festival uličnih svirača
Source: http://www.flickr.com


Na początek zacznij od uregulowania trybu życia. Przyszykuj plan powtórek jak też grafik nauki na każdy dzień. Kładź się oraz wstawaj o jednakowej porze. To niezmiernie ważne, aby przystępować do nauki ze świeżym, wypoczętym mózgiem. Dzięki temu swobodniej Ci będzie się skupić. Wiedz, że jedna godzina spania przed północą to jak 2 po północy. Najlepiej uczyć się rano, lecz od poniedziałku do piątku będziesz w szkole, dlatego pamiętaj o należytym spożytkowaniu weekendów. Gdy planujesz naukę od godziny 8 rano w sobotę, uczyń godzinną pauzę o 12 oraz poucz się w dalszym ciągu od 13 do 16. Potem Twój mózg będzie się domagał odpoczynku i bez nerwów możesz zająć się czymś pozostałym. Jeżeli uważasz, że dopiero w nocy możesz się skupić, zastanów się z jakiej przyczyny.


Być może dopiero nocą masz ciszę, jednakże Twój umysł będzie już zmęczony i nie absorbuje wiadomości tak błyskawicznie, jak rano po przebudzeniu. Weź pod uwagę kursy maturalne z matematyki, jeżeli to matematyka stanowi dla ciebie kłopot.

Tags: książka, Sąd, RAM, pomoc, IT