Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać rozliczenia podatkowego? Zorientuj się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

Posted on 11/07/2018 6:08pm

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, który według ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas niejednokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednak grupa osób, jakie są zwolnione z tego, aby składać PIT 2016. Zorientuj się czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.


Po pierwsze są to osoby, które osiągają dochody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, iż takie w ogóle są, zajrzyj do odpowiedniej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, toteż warto się z nią starannie zapoznać, a być może okaże się, że nasze przychody także są w niej zawarte. To na przykład wszelkiego rodzaju odszkodowania czy zasiłki, naturalnie o ile nie przekraczają ustalonej sumy, która może być różna w każdym roku podatkowym Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby biorące świadczenia z ZUS-u albo z KRUS-u.
pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com


O wszelakie sprawy powiązane z rozliczeniami dbają w niniejszym wypadku nadmienione instytucje, wysyłając stosowne formularze do Urzędu Skarbowego i zwalniając z tego obowiązku osoby pobierające te świadczenia. Zeznania nie dostarczają również emeryci, chyba że realizują dodatkową pracę, aby dorobić sobie do comiesięcznej emerytury. Jest również kwota wolna od podatku, jednakże nawet jeżeli nie przekroczymy wyznaczonej kwoty, musimy złożyć PIT - https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/1-dla-opp/ -, ponieważ dzięki temu otrzymamy zwrócenie podatku - .
Jeśli jednak jesteś zobowiązany do złożenia rozliczenia podatkowego, warto jest do tego wykorzystać darmowy program, który znacznie uła podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kip-czyli-krajowa-informacja-podatkowa) yspieszy to zadanie.


Program i rozliczanie PIT przez Internet bowiem zwalnia nas nade wszystko z oczekiwania w kolejkach, ale nie tylko. Ponadto pozwala uniknąć błędów w rozliczeniach i zapewnia wszelakie dokumenty, razem z załącznikami, jakie należy uzupełnić, by nie wystąpiły żadne braki. Kiedy w związku z tym musisz złożyć PIT, wykonaj to wykorzystując odpowiednią aplikację, a wypełnione dokumenty prześlij przez Internet.

Tags: Urząd Skarbowy, podatek, opodatkowanie