Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


W jakim wieku zacząć uczyć malucha języka obcego?

Posted on 21/06/2018 10:10pm

W ostatnim czasie pojawia się coraz to więcej przedsiębiorstw oferujących rodzicom zajęcia ponadplanowe dla dzieciaczków starszych i młodszych, w kształcie treningów językowych, już nawet dla przedszkolaków.

Słowniki języków obcych
Source: http://www.sxc.hu
Rodziciele zastanawiają się czy pożądane byłoby prowadzać pociechę na takie lekcje i jak w jakim wieku dziecko możemy zapisać. Są pełni wątpliwości i obaw w związku z podjęciem takiej decyzji. Niekiedy takie kursy są urządzane w szkole czy przedszkolu gdzie uczęszcza dziecko jako zajęcia dla dzieci . Zdarza się, że kursy takowe dzieją się w oddziale szkoły językowej czy w naszym miejscu zamieszkania. Każda z tych form może być pożądana i właściwa jeżeli pedagog lubi pracę z dziećmi i dostosował metodologię edukowania do wieku. Przedszkolaczki nie powinny siedzieć bez ruchu na krześle.

Edukacja w ich przypadku powinna przyjąć formę rozrywek. Dzieci naukę wchłaniają niby gąbka. Im młodsze dzieci, tym szybciej . Związane jest to z nadzwyczaj prędkim przyrostem komórek nerwowych. W związku z tym dzieci najszybciej przyswajają wiedzę mniej więcej do 7 r. życia. Wskazane byłoby zatem zapoczątkować lekcje języków obcych już u jak najmniejszych dzieciaków. Właściwy profesjonalista zdziała, że taka nauka będzie świetną zabawą. Dzieciaczki nauczą się nowych fraz przez zajęcia taneczne bądź też plastyczne. Pojmują nowe terminy niemal niepostrzeżenie.

zajęcia z angielskiego dla dzieci
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
"Osłuchują" się z obcą wymową. Później, gdy będą już uczniami, będzie im dużo łatwiej opanować dany język. Najczęściej wybieranymi przez opiekunów językami obcymi są: hiszpański, anielski bądź niemiecki dla dzieci. Jak wiadomo w programie szkolnym publicznych SP czy w gimnazjach nie ma nazbyt wiele godzin lekcyjnych przeznaczonych na naukę języka. Selekcjonując ponadplanowe zajęcia pozalekcyjne ,nie zapomnijmy o edukacji językowej, gdyż dobra znajomość języków jest dziś sprawą nieodzowną.

Kiedy już potomek jest nieco większy, dobrze ażeby ferie spędzał (z początku z opiekunami) za granicą. Jak wiemy, wyjazdy kształcą. Podróże poza granicę stanowią znakomitą szansę doszlifowania nabytych uprzednio umiejętności. Codziennie w domku też próbujmy z potomkiem zapoznane wyrażenia i terminy podczas zwyczajnych, powszednich działań w kuchni czy w łazience. W nauce języka nader ważka jest wytrwałość i systematyczność. Bardzo dobrym sposobem jest też oglądanie bajek, słuchanie muzyki a także gry edukacyjne w języku którego się uczą nasze dzieci.

Tags: malowanie, dzieci, gry, zabawy, przedszkolaki