Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Wagi używane na pocztach

Posted on 08/02/2019 7:40am

Ustalanie masy przedmiotów jest niezwykle ważne na poczcie i w innych tego typu miejscach. Przesyłkę czy korespondencję winno się zważyć przed przekazaniem. Jest to tak bardzo istotne, albowiem nieraz od masy jest zależna należność za tego typu usługę. Dlatego w urzędach pocztowych i tym podobnych wagi pocztowe są bardzo ważnym sprzętem.

waga apteczna
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Sklep ma do zaoferowania trochę modeli takich urządzeń, wywodzących się od popularnych europejskich producentów. Różnią się one od siebie na przykład biorąc pod uwagę umiejscowienie miernika wagowego. Co poniektóre z nich są swoiście scalone z nim i kojarzą się z tradycyjną wagą platformową, w innych przypadkach miernik i szalka istnieją oddzielnie, połączone kablem lub przy użyciu słupka.

Wagi z mniejszym maksymalnym obciążeniem są dedykowane ustalaniu wagi listów oraz mniejszych paczek. Najbardziej rozpowszechniona jest tu waga listowa AXIS. Ma dwa wyświetlacze LCD, w tym jeden umieszczony jest na słupku. Jej największe obciążenie równa się 2000 g, a działka odczytowa d=e=1 g. Jej niewątpliwym atutem jest praca w jednym z ewentualnych trybów: ważenie, zliczanie ważeń, zliczanie sztuk lub ważenie procentowe. Dodatkowo wyposażona w nierdzewną szalkę.Pracom z większymi przesyłkami dedykowana jest waga do paczek AXIS z możliwością ustalania masy produktów chociażby do 75 kg. Jej działka odczytowa równa się d=50 g. Zaopatrzona w cztery czujniki tensometryczne, co zapewnia gwarancję precyzyjnego i dokładnego ważenia. Cała budowa jest polakierowana, co dodaje jej wizualnie estetyczności i współczesności.

Dodatkowo jeśli chodzi o wagi pocztowe sklep oferuje także inne modele wag pocztowych firm OHAUS, AXIS oraz KERN. Są one równie solidne i dokładne.

Author: A.Z.