Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Wskazówki i porady dla osób kończących szkołę średnią, które wybierają kierunek studiów.

Posted on 29/08/2018 5:40pm

Końcówka szkoły średniej to dla większości młodych osób niezwykle istotna decyzja, co będą chcieli dalej robić w życiu. O ile wcześniejsze wybory szkół aż takiego znaczenia nie miały, bo przeważnie i tak zakończone były maturą, to wybór studiów to jednak wybranie zawodu i całej związanej z tym przyszłości. Oczywiście jest spora grupa ludzi, którzy udają się na studia tylko w takim celu, żeby zdobyć tytuł magistra, a i tak zajmować się będą w życiu czymś innym.

nauka
Source: http://www.sxc.hu/
Wielu jest również takich, którzy decydują się studiować na specjalizacjach, jakie nie dają później jakiś dużych możliwości na rozwój. I takie osoby pracują później z wyższym wykształceniem gdzieś na kasach w markecie, bo innego zajęcia zwyczajnie nie dadzą rady znaleźć. Jednak zdecydowana większość osób które zaczynają studiowanie chce kierować swoją karierę zawodową w wybranej specjalizacji, z tego też powodu należy dobrze się zastanowić, co się będzie chciało robić w życiu. Dla młodych ludzi decyzja taka może być niekiedy trudna, dlatego też dobrze jest poznać, co oferują dane kierunki, przykładowo bezp http://www.wszedukacja.pl/wroclaw/studia-i-stopnia/kierunki/zarzadzanie/specjalnosci/łodych osób wybiera studia z takiego powodu że są modne, nie zastanawiając się jednak specjalnie nad tym, co da się po nich robić. Widoczne to jest szczególnie na różnego rodzaju kierunkach humanistycznych, po których wielokrotnie są spore problemy ze znalezieniem odpowiedniego zajęcia.na studiach
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
Młode osoby wybierają takie studia, bo będą się tam uczyć rzeczy, jakie się im podobają, lecz nie w każdym przypadku będzie się to przekładało na późniejsze zawodowe możliwości. Ale są też kierunki, takie jak logistyka Wrocław, które w pierwszej chwili nie prezentują się bardzo atrakcyjnie. Lecz ich ogromną zaletą jest to, że praktycznie każda ilość specjalistów bez większych problemów otrzyma dobrą pracę, która da nie tylko dobre możliwości na rozwój, lecz również przyzwoite pensje. Jest również sporo kierunków, które z założenia są na tyle atrakcyjne, że może na nie być nawet kilkoro chętnych na każde wolne miejsce, przykładowo będzie się do takich zaliczać grafika studia Wrocław.

Tags: rozwój, wykształcenie, egzamin, kierunki