Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Wybierasz kierunek studiów? Aktualnie występuje zapotrzebowanie na agentów celnych oraz logistyków

Posted on 11/03/2018 8:42am

W tym roku zdajesz egzamin dojrzałości i myślisz co dalej zrobić ze swoim życiem? Już dziś przeczytaj ten niedługi materiał, a na pewno dowiesz się jakie zawody w chwili obecnej są na topie i w co należy się zaangażować.
Ostatnimi czasy gigantyczną renomą cieszy się zawód agenta celnego. Sporo osób bezsprzecznie zastanawia się co robi , a także czym się frapuje taka osoba. Zasadniczo agent celny jest to osoba, która każdego dnia zajmuje się reprezentowaniem przedsiębiorstw przed różnorodnymi organami celnymi. Nie jest to praca wymagająca, jednakże, by zajmować się tym profesjonalnie trzeba dostać certyfikat, który świadczy iż mamy kompletna wiedzę na ten temat.

logistyka
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Sporo szkół dla dorosłych proponuje jednoroczny agent celny kurs, na jakim uzyskamy odpowiednie kwalifikacje. Jeśli uda nam się otrzymać tytuł celnika, to naszym głównym zadaniem będzie wykonywanie odprawy celnej, kontrolowanie dokumentów, a także analizowanie przewożonego towaru. Nie możemy zapomnieć o tym, że aby sfinalizować agent celny kurs to musimy zdać stosowny egzamin, który poświadczy nasze kwalifikacje. Tutaj trzeba dodać, iż nie jest to profesja dla wszystkich, bowiem jest on czasami niebezpieczny i nie cieszy się uznaniem mieszkańców. Jeżeli zrezygnujemy z pierwszej opcji to powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę logistyka (zobacz http://solitech.pl/pl/logistyka-produkcji.html) studia Lublin i przeczytać więcej na ten temat.

Studia te adresowane są głównie do osób posiadających zdolności międzyludzkie oraz wysoką kulturę osobistą. Relewantna będzie bezsprzecznie również łatwość nawiązywania kontaktów, a także umiejętności pertraktacji. Jeżeli posiadasz te cechy to musisz zastanowić się solidnie nad tym kierunkiem studiów. Na rynku nieustannie jest zapotrzebowanie na fachowców z tej dziedziny, albowiem transport odgrywa coraz ważniejszą rolę w gospodarce. Możesz mieć pewność, iż po skończeniu tego typu studiów szybko wyszukasz dobrze płatną pracę.Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej, tylko wybierz jedną z wyżej wymienionych dróg życiowych. Na pewno okażesz się niezrównanym specjalistą na rynku.

Tags: towar, kierunek studiów, organy celne