Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Wyjeżdżasz na wakacje poza Polskę – dowiedz się, co warto wiedzieć

Posted on 21/06/2018 6:29pm

Wyjazd na wakacje poza granicę Rzeczypospolitej stał się niezwykle popularny. Raz – świat się zmniejszył, wszędzie bez problemu możemy dolecieć. Dwa – wakacje w innych państwach nie są już tak drogie jak kiedyś. Po trzecie – obywatele Rzeczypospolitej nie boją się, iż, mówiąc wprost, się nie dogadają.


Szkolenia a także kursy językowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Polacy zrozumieli, iż znajomość obcego języka jest niezwykle ważna. Właśnie dzięki temu świat się skurczył. Można odważnie pójść przed siebie i komunikować się z każdym – Francuzem, Anglikiem, Ukraińcem czy Japończykiem. Największą liczbę chętnych odnotowują kursy angielskiego , ponieważ to dokładnie ten język jest teraz ogólnoświatowy. Poznają go już dzieci w punktach przedszkolnych.
Nauka
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com


Następnie edukują się w tym kierunku poprzez wszystkie szczeble szkół. Też dorośli nie zaprzestają nauki. Co by nie mówić praca bardzo ogranicza ich czas, lecz kursy językowe kurs językowy za granicą są dostępne też w godzinach wieczornych. I to wszędzie – bez znaczenia czy to Szczecin, Wrocław, Kraków czy Warszawa. Można dodać (w ramach ciekawostek), iż Szczecin, jako miasto położone tuż przy granicy Niemiec, ma bardzo duży odsetek osób, których interesują kursy angielskiego.


Umiejętność porozumienia się z obywatelem innego kraju jest niezwykle doceniana (także na rynku pracy). Wiele młodych osób wie, iż to podstawa. Znajomość języka obcego jest potrzebna, kiedy ruszamy na urlop, gdy planujemy studia poza granicami Polski, kiedy zaczynamy pracę bądź emigrujemy do Europy w celach zarobkowych. Stąd popularność kursów językowych, . Kilkanaście lat temu nauka języka rosyjskiego w szkołach była przez młodzież znienawidzona. Obecnie sami doszkalają swoje umiejętności.


Kursy językowe częstokroć są prowadzone przez lektorów z danego państwa. Gwarantuje to możność obcowania z żywymi zwrotami, poznaniem odpowiedniego akcentu. Jeżeli więc twój język obcy nie jest doskonały, nie wahaj się – dowiedz się, w którym miejscu jest najbliższa szkoła proponująca jego edukację. A później wsiadaj w samolot i leć poznawać ludzi z różnorodnych państw i kultur. Mianuj się obywatelem świata.

Tags: nauka, szkolenia, język obcy