Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Z jakich względów warto jest uczyć się języków obcych? Dowiedz się, jeżeli wahasz się czy zapisać się na kurs językowy

Posted on 22/06/2018 2:02am

Oszczędność jest pozytywną cechą, lecz nie zawsze dobrze jest odkładać pieniądze, kiedy można zrobić coś właściwego dla siebie. Szkoła językowa i nauka języków obcych jest jedną z takich inwestycji, na jakie dobrze jest się zdecydować i nie szczędzić funduszy ani dla siebie, ani dla swoich pociech.

Nade wszystko nauka języków obcych to doskonała forma rozwoju. Cały czas warto jest czegoś się uczyć, jeżeli nie języków, to inaczej ćwiczyć swój umysł, aby nawet na kolejne lata był w należytej formie. Inwestowanie w swoje zdolności to także pierwszorzędny sposób na dostanie lepszej pracy. Dziś trudno jest się atrakcyjnie przedstawić potencjalnemu pracodawcy bez znajomości choć jednego języka. Na rozmowach kwalifikacyjnych weryfikowane są nasze kompetencje w niniejszej materii, zwykle przez zwykłą rozmowę albo przez rozwiązanie testu. Jeśli uzyskamy wymarzone stanowisko, dalej dobrze jest brać udział w lekcjach języka, gdyż prawdopodobnie częstokrotnie będziemy go potrzebować, by porozumieć się na przykład z zagranicznymi klientami.

rozmowa dwóch mężczyzn
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Ponadto poznanie nowego języka to również zaznajomienie się z nową kulturą. Przez to wyruszając w podróż do innego państwa, na przykład na wczasy, będziemy mogli w lepszy sposób zrozumieć jego zwyczaje czy mieszkańców. Bez trudności także będziemy się z nimi komunikować, nie wykorzystując do tego gestykulacji, lecz formułując poprawne zdania w obcym języku. W czasie podróży będziemy czuć się zdecydowanie pewniej, gdyż nawet jeżeli przydarzy nam się jakiś problem, np. zgubimy drogę, łatwiej będzie nam poprosić o wsparcie. Języki obce przydają się także w zwyczajnym życiu, gdy np.na przykład chcemy przeczytać etykiety albo instrukcję zakupionego sprzętu oraz okaże się, że jest ona w obcym języku . Hiszpański umożliwia też zrobienie zakupów w zagranicznych sklepach, jakie często mogą oferować nam dużo większy wybór asortymentu albo niższe ceny szukanych przez nas towarów, co zaoszczędzi nasze finanse.


Jeśli w takim razie posiadasz środki, które można spożytkować na własny rozwój, inwestuj w szkołę języka - klik. Może to być na przykład szkoła (dodatkowe informacje) hiszpańskiego bądź innego języka, w jakim chciałbyś się kształcić. Najważniejsze to obrać sobie jakieś cele, aby nie marnować czasu, tylko efektywnie go wykorzystać.Tags: praca, klient, umysł, pomoc