Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Z jakiego powodu nauka języków obcych jest taka ważna? Którego języka zagranicznego warto się nauczyć?

Posted on 09/07/2019 7:09am

Z powodu naszego usytuowania w Europie od wieków przecinały się u nas różnorodne drogi – kulturalne, narodowościowe. To sprawiało, że przymusowo byliśmy przymuszeni do uczenia się języków zagranicznych. W części sytuacji wynikło to niestety z tego,że byliśmy w niewoli, więc byliśmy przymuszeni się dostosować do nowej sytuacji.
Drezno
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Bez wątpienia aktualnie żyjemy w wolnej Polsce i mamy okazję uczyć się języków tak jak chcemy, takich jakich pragniemy. Jednakże, jest mnóstwo języków obcych, które naprawdę warto znać. Nie jest przesadą zdanie, że język angielski jest niezwykle istotny. Nieznajomość tego języka to sposób, że mieć kłopoty z otrzymaniem pracy czy trudności z komunikacją z osobami z obcych krajów. W tym miejscu dalsze dane: .To zwyczajnie język uniwersalny, wykorzystuje się go w biznesie, polityce lub gospodarce. Każda szkoła językowa (zobacz szkoła językowa w Rzeszowie) powinna mieć go w swojej ofercie. To niejako podstawa, do której dokłada się inne, nie tak znane języki. Niemniej, znajomość tylko angielskiego może być za małym kapitałem, szczególnie że bez wątpienia mnóstwo osób ma wspaniałą znajomość tego języka, co więcej młode pokolenieposługuje się nim całkiem naturalnie. Dla zaciekawionych: .

Z tego powodu warto pomyśleć o następnym języku, przykładowo o niemieckim. Kursy niemieckiego sąbardzo popularne w naszym kraju, choć sam język mniej lubiany od języka angielskiego.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli dla osiągnięcia tego celu obejrzysz informacje z witryny (https://lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-wroclawia-do-londynu), które dla Ciebie przygotowaliśmy w następnym linku.

Z pewnością opłaca się go poznać, ponieważ geograficznie to nasz najbliższy sąsiad, a co jeszcze istotniejsze, gospodarczo jesteśmy z sąsiadami niezwykle powiązani. To sprawia, że potrzeba coraz więcej specjalistów z umiejętnością tego języka, którzy sprostają wyzwaniom związanym z językiem. Język niemiecki jest szczególnie modny w zachodniej Polsce, a takich miastach, jak Wrocław czy Szczecin, a to z tegoz tej przyczyny, że bliskość granicy wymusza jeszcze większą liczbę zawieranych transakcji czy współpracy.


nowoczesne korepetycje
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
Nie dziwi więc fakt, że we wschodniej Polsce więcej spotkamy szkół z językiem rosyjskim, a w zachodniej z niemieckim. To logiczne, że odległość danego państwa wpływa na pewne umiejętności językowe.

Tags: język, kursy, drogi, prądy