Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Z jakiego powodu studia informatyka są jednym z przeważnie typowanych kierunków?

Posted on 12/06/2018 12:09pm

Dojrzałość to czas wielu postanowień przed jakimi zostaje postawiony młody człowiek. To wtedy w pewien rodzaj rozpoczyna podejmować decyzje osobiście. Jedną z takich najważniejszych postanowień jest dalsza nauka. Jak wiemy w owym czasie duża ilość z nich napisze maturę a potem nastanie czas wyboru studiów. Dla jednych będzie to łatwy wybór, ponieważ od pokoleń konkretny fach jest pielęgnowany. Dla innych, głównym powodem decyzji tego a nie innego kierunku będzie strategia godnej pracy. Zatem idąc tym wątkiem warto zastanowić się, które kierunki studiów są rentowne.

studenci
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Według analiz ciągle prym wiodą, takie kierunki jak prawo bądź medycyna. Natomiast w ostatnich latach nadzwyczaj często wybieranym kierunkiem są studia informatyka - https://www.wsiz.wroc.pl/informatyka-magisterska/. Głównym sensem owej decyzji będzie nieustannie rozwijająca się technologia, która daje wiele możliwości. Obecnie prawie w niejednej dziedzinie życia używa się nowych technik. Dlatego ostatnio tak wiele przedsiębiorstw o profilu programistycznym zaistniało na rynku. Jak analizuje się propozycje pracy to niemalże połowa ogłoszeń będzie scalona z pracą programisty. Ten stopień będzie się utrzymywał lub wręcz zapotrzebowanie na bardzo dobrych programistów, podniesie się. Absolutnie dlatego studia informatyka będą coraz mocniej przystępnym kierunkiem studiów- więcej informacji. Duża ilość uczelni wyższych, by wyjść naprzeciwko oczekiwaniom rynku oraz studentów, ustanowiło otworzyć pomocniczy kierunek informatyki. Możliwości po pozyskaniu kierunkowego wykształcenia bywa wyjątkowo ogromna: będzie dość dużo propozycji pracy a i wynagrodzenie w tej specjalności należą do jednych z bardzo korzystnych.zajęcia
Author: Mario Behling
Source: http://www.flickr.com
Przeciętnie programista (oczywiście w zależności od umiejętności jak i doświadczenia) osiąga trzy, cztery razy więcej niż równa się średnia krajowa w Polsce. Oczywiście owe wynagrodzenia równocześnie z upływem czasu i praktyk wręcz lawinowo rosną. Możliwość tak dużych zarobków kusi bardzo wielu amatorów informatyki. Jednak studia informatyka są bardzo ciężkie i już na pierwszym roku studiów bardzo duży procent studentów (w odniesieniu z innymi kierunkami studiów) odstępuje z ich kontynuowania.

Tags: studenci, technologia, nauka, edukacja, programista