Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zabawa źródłem dobrego rozwoju malucha

Posted on 02/07/2021 12:45pm

Każdyopiekun chce mieć malucha, który normatywnie się rozwija, a do tego jest pojętny i bystry. Czasem brakuje nam pomysłów, w jaki sposób wesprzeć rozwój naszego dziecka.


AGD
Source: pixabay.com


okazuje się, iż wystarczy zwyczajnie iść za jego działaniami, troszkę je później ulepszając.
Zabawa jest nierozerwalnym komponentem życia naszego pupila, począwszy od czasu niemowlęctwa. Nauka przez zabawę zaczyna się w zasadzie samorzutnie, gdy maluch majstruje wszelkimi przedmiotami w zasięgu ręki. Jeżeli nie masz pojęcia czym zająć malucha, wykorzystaj manipulacyjne zdolności brzdąca. wyjmij przykładowo niewielkie przedmioty z pudełka a następnie zachęć brzdąca, aby wpakowywało obiekty z powrotem. Zabawę możemy powtarzać wiele razy. Można także przygotować tkaniny o różnych fakturach i nadawać im nazwy w momencie gdy osesek ich dotyka.


Wynikiem gier manipulacyjnych są gry konstrukcyjne. Budowanie z klocków to jak najbardziej nauka - przygotowanie do matury z biologii online przez zabawę - . Dziecko tym sposobem uczy się na przykład rozwijania fantazji oraz rozwijania pomysłowości, jak równieżkoncentracji na zadaniu.

Jak myślisz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i sprawdź praktyczne informacje - pochłoną Cię totalnie.

Maluszek również lubi odgrywać pewne zaobserwowane życiowe role, co bywa także edukacyjne. Zabawa w lekarza policjanta lub w rodzinę integruje dotychczas przyswojone funkcje fizyczne i psychiczne. Bardzo ważne przy takich grach jest rozwijanie słownictwa.


czasami zatem nie potrzebujemy zastanawiać się nad tym, czym zająć malucha. Osesek często pokazuje nam, jak uwielbia się bawić, natomiast naszym obowiązkiem jest sprawić, by zabawa ta była jak najbardziej pouczająca.

Tags: dom, klocki, dziecka, gry