Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zabawki dla maluchów – jakimi kryteriami koniecznie należy się współcześnie kierować w czasie zakupów?

Posted on 02/12/2021 7:14am

Jeszcze niedawno zabawki były najczęściej przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dzieci miały ich niewiele. Zdarzało się też, że zabawki były dla maluchów robione własnoręcznie przez ich rodziców, ponieważ w sklepach asortyment był ograniczony albo artykuły były dosyć kosztowne.


Zabawki, zabawa
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Sklepy uginają się pod ciężarem nowoczesnych zabawek, które przyciągają uwagę dzieci. Co ciekawe, ich wybór może okazać się bardzo trudny, gdyż każdy rodzic pragnie zdecydować się na zabawki, które nie tylko zagwarantują dzieciom sporo rozrywki, ale wesprą przy okazji ich rozwój. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów? Jakie kwestie mają priorytetowe znaczenie? Przeważnie, warto decydować się na kreatywne zabawki, które ćwiczą dziecięcą wyobraźnię - lepiej więc udać się do dobrej hurtowni z zabawkami.

Do grona tego rodzaju zabawek można zaliczyć na przykład popularne od wielu lat klocki. Z jakiego powodu? Za każdym razem pozwalają one na złożenie nowej budowli, potrzebują skupienia, zmuszają dziecko do myślenia oraz zastanawiania się nad bryłą przyszłej konstrukcji. Klocki to poza tym świetny podarunek dla dzieci w różnym wieku oraz każdej płci. Dla najmłodszych pociech warto wybierać klocki w większych rozmiarach, w związku z czym dziecko ich nie połknie. Kreatywność rozwijają też różnego rodzaju kolorowanki oraz zabawki edukacyjne, których oferta jest dzisiaj naprawdę bogata.


Wybierając zabawkę dla pociechy należy się też zastanowić nad jego indywidualnymi zainteresowaniami. Dziecko lubi tematykę motoryzacyjną? Idealnym rozwiązaniem będzie samochód zdalnie sterowany, który sprawdzi się też w czasie zabawy na dworze.

Nie czekaj - jeżeli zaintrygowały Cię ciekawe informacje, to zajrzyj w podany link i czytaj także (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/wycieczki-samolotem/) nowy artykuł.

A może dziecko woli zabawy w dom? Wówczas zabawki naśladujące sprzęty domowe będą strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, zanim się wybierze określony produkt należy zapoznać się z informacjami nadrukowanymi na opakowaniu, w szczególności z wiekiem dzieci, które danymi zabawkami mogą się bawić. W taki sposób dba się o ich bezpieczeństwo. Co najważniejsze, z ilością kupowanych zabawek nie można przesadzać. Lepiej gdy maluchy będą miały ich kilka, ale za to rzeczywiście dosyć wysokiej jakości. To nauczy je szacunku do przedmiotów i troski o własne rzeczy.

Tags: klocki, dzieci, zabawy, podarunek