Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zagwozdki świeżo upieczonych rodziców - krótki tekst o tym, w jaki sposób poradzić sobie z kochanym noworodkiem.

Posted on 27/11/2021 7:32am

Małe dziecko jest często ogromnym wyzwaniem dla dorosłych, w szczególności jeżeli jest to pierwszy potomek w domu. Do zorganizowania będzie bardzo dużo rzeczy, z jakich praktycznie każda się okazuje niezbędna i konieczna. Rzecz jasna wiąże się to także z niemałymi wydatkami, jakie trzeba ponieść, ale w końcu czego się nie robi dla swojego ukochanego syna czy córki. Do niezbędnego ekwipunku każdego malutkiego niemowlaka zalicza się ubranka, a ich wybór jest bardzo duży. Można by wręcz powiedzieć, że dziecięca moda coraz bardziej przypomina modę dla kobiet, do wyboru jest ogromna liczba barwnych wzorów i materiałów. W przypadku niemowląt bardzo dobrze sprawdzają się pajacyki.
dziewczynka na huśtawce
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Robi się je przeważnie z najlepszej jakości tkaniny bawełnianej lub welurowej, doskonale nadają się one zarówno do spania, jak również w codziennej zabawie. Mogą mieć one zamek lub guziki, dzięki czemu da się je szybko rozpiąć, a także, co najbardziej się chyba będzie podobać mamom, naszyte lub wydrukowane wielokolorowe wzory. Pajacyki szyte są w standardowej rozmiarówce, od całkiem malutkich dla kilkudniowego niemowlaka do rozmiarów dla kilkuletnich panów. Kupując je należy zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty, świadczące o tym, że kupowane ubranie jest całkowicie bezpieczne dla niemowląt. Jeżeli się tym interesujesz - tu więcej.Małe dzieci potrzebują dużo snu, zwłaszcza tuż po narodzinach.

Chcesz zapoznać się z nowymi interesującymi wątkami na zbliżony temat? Bez problemu. Wejdź na łącze (https://drstawowska.pl/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Bardzo też lubią, kiedy w czasie odpoczynku będzie ciepło i przytulnie, podobnie jak w ramionach u mamy, z tego też powodu muszą być ciepło ubrane i czymś przykryte. A do tego doskonale będą się nadawać kocyki dla dzieci (o których więcej tu: link do strony z kocykami dla dzieci), które również zalicza się do koniecznego wyposażenia dla małych dzieci. W dziecięcych sklepach jest ich bardzo duża ilość, lecz kupując kocyk dla swojego dziecka trzeba mieć na uwadze parę spraw.

Trzeba, tak samo jak w przypadku ubranej, sprawdzić, czy kocyk został zrobiony z bezpiecznej tkaniny. Maluchy chętnie wszystko gryzą, co znajdzie się w ich rączkach, i również kocyk musi być na to odporny.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle ciekawa oferta - by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na ofertę a na pewno się nie zawiedziesz.

W wielu miejscach zakupić można bardzo tanie kocyki wyprodukowane w Azji wschodniej, lecz przy nich nie ma żadnej pewności co do tkaniny, z jakiej je zrobiono, dlatego też jeżeli jest taka możliwość, to trzeba takich sytuacji unikać.

Tags: tkaniny, ubranie, certyfikaty, maluchy