Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, grupy plastyczne czy inne zajęcia artystyczne – czyli powinno się żyć nie tylko w świecie wirtualnym

Posted on 09/01/2019 7:22am

O kluczowej roli internetu pisze się obecnie sporo, podkreślając zarówno jego plusy, jak i na minusy. Świat wirtualny bardzo dominuje w rozmaitych sferach naszego życia. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma możliwości, by zastąpił każdą z nich. Pesymiści podkreślają, że dzisiejsza kultura marnieje i kręci się wyłącznie wokół wirtualnej rzeczywistości, która przenika różne sfery naszej codzienności. Jest to zdaje się jednak nazbyt wygórowane nastawienie, gdyż właśnie między innymi za sprawą internetu dostęp do dziedzictwa kulturowego może mieć każdy.
Spektakle dla dzieci - <div style=Internet jednakże nie zastąpi samej [TAG=kultura" title="Aktor podczas sztuki teatralnej" />
Author: Steven Pisano
Source: http://www.flickr.com
i obszarów życia z nią związanych. Przykład: zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa. Tego typu zajęć nie prowadzi się zazwyczaj zdalnie – a z pewnością nie w takiej formie jak powinno się to odbywać. Prawdziwa sztuka wymaga kontaktu, obecności, pewnego rodzaju bliskości w relacjach artysta-odbiorca. Dzieci, dzięki zajęciom teatralnym prowadzonym chociażby w domach kultury czy też prywatnych placówkach, wiele zyskują – takie zajęcia rozwijają je zupełnie inaczej niż wielogodzinne przesiadywanie w internecie na graniu w gry komputerowe, czy oglądaniu filmów. Tak samo internet nie zastąpi czytelnikom książki, choć bez wątpienia zwiększa do niej dostęp. Istnieje zresztą wiele innych obszarów, których internet nigdy nie zastąpi.W obecnym świecie, kiedy stale gonimy i nie mamy byt wiele czasu na nic poza pracą, rodziną, czy nauką, niełatwo znaleźć w ciągu dnia chwile na sztukę i kulturę, na zajęcia, poprzez które moglibyśmy zwiększyć swoją wrażliwość, czy pogłębić sferę duchową.

A to właśnie gwarantują nam zajęcia teatralne, koła literackie, czy inne spotkania kulturowe. Szczególnie polecamy te spektakle - eventy. W obecnym świecie skupiamy się przeważnie na materialnych kwestiach, które mają uczynić nasze życie prostszym i przyjemniejszym. Ale prawdą jest, że bez kultury nie da się żyć. Człowiekowi zawsze by czegoś brakowało, zawsze miałby niedosyt, gdyby musiał się skoncentrować wyłącznie na kwestiach materialnych. Warto rozwijać sferę duchową i nie żyć wyłącznie w świecie wirtualnym, gdyż tylko wówczas możemy żyć w pełni.

Tags: film, kultura, spotkanie kulturowe