Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zarabiasz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym - poznaj, jakie masz obowiązki podatkowe

Posted on 21/06/2018 9:28pm

W każdym kraju – też w Polsce – obowiązuje ściśle ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące legalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Pominięcie tego obowiązku zawsze oznacza poważne problemy. Dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Tymczasem wystarczy pobrać program z Internetu.
Jak wypełnić PIT (pomoc doradcy podatkowego) to pytanie, które dzisiaj nie ma już tak dużego znaczenia. Należy bowiem wiedzieć, że od dłuższego czasu dostępna jest opcja rozliczania się z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu. Należy tylko pobrać właściwy program – od stycznia nowego roku będzie to program PIT 2015. Jego wypełnienie jest rzeczywiście niezwykle proste (). Aplikacja ma intuicyjny interfejs, a dodatkowo mocno rozbudowaną opcję pomocy. Rozliczając się z fiskusem przy pomocy programu PIT 2015, można mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
pit
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Program został zaprojektowany tak, aby z jego obsługą nie mieli problemów nawet ci, którzy nie posiedli wiedzy z zakresu podatków i finansów. Każda rubryka jest dokładnie opisana, a aplikacja podpowiada nam, co powinno się w dane kolumny wpisać. Jednocześnieniezwykle precyzyjnie kontroluje, czy nie wprowadzamy pomyłek (więcej w tym temacie). Jeżeli wprowadzona przez nas wartość jest niemożliwa, program z miejsca to wychwyci i nie pozwoli na przesłanie formularza. Przez to wszyscy ci, którzy zdecydowali się na rozliczenie z fiskusem za pośrednictwem Internetu mogą mieć pewność, że nie prześlą formularza PIT zawierającego błędy. Dzięki temu można poczuć się pewniej oraz bezpieczniej. Wszak z fiskusem nie ma żartów. pit - https://www.pitax.pl/wiedza/warto-wiedziec/zmiany-w-pit-na-2016/ -


Internet to bez wątpienia wielkie osiągnięcie techniczne. Teraz z jego użyciem można nawet składać zeznania podatkowe w Urzędzie Skarbowym. To ogromne ułatwienie, które umożliwia zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Aby bowiem drogą internetową przesłać wypełniony formularz PIT, nie należy nawet wychodzić z domu. Wszystko można przeprowadzić, siedząc wygodnie w fotelu i sącząc ulubioną kawę bądź herbatę. Do tego otrzymuje się potwierdzenie przyjęcia formularza i ma się pewność, że wypełniony został on właściwie. A wszystko po to żeby rozliczenie z Urzędem Skarbowym przestało być wreszcie czymś, czego mieszkańcy Polski się bardzo boją.

Tags: programy, finanse, formularz