Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Zawód korepetytora w stolicy. Czy warto?

Posted on 22/06/2018 11:41am

Niż demograficzny jest naturalnym zjawiskiem polegającym na zmniejszeniu się ilości urodzin dzieci w danym okresie na określonym terenie. Aktualnie Polska wkroczyła w jeden z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taką sytuację złożyło się wiele elementów, specjaliści jako najbardziej istotne z nich podają masową emigrację spowodowaną otwarciem granic państw dla osób pracujących, kryzys finansowy oraz niezbyt opłacalną politykę rodzinną. Utrzymanie się takiego niżu może mieć wiele negatywnych konsekwencji w niedalekiej przyszłości.
nauczyciel gry na pianinie
Author: woodleywonderworks
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy przedmiotem, z którym wielka liczba młodych ludzi ma problemy, jest matematyka i związane z nią przedmioty jak na przykład fizyka. Nauczyciel, który takie pozaszkolne zajęcia prowadzi, musi mieć więc określony poziom wiadomości, a co najważniejsze – doświadczenie w pracy z młodzieżą - sprawdź moją stronę. Dalsze informacje dla chętnych: http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/16/.

Eksperci zgodnie są zdania, że jeśli niż demograficzny utrzyma się na dłużej, państwo może nie być w stanie wydać wszystkich świadczeń emerytalnych dla przyszłych emerytów. Najważniejszą konsekwencją niżu demograficznego jest przewaga ludzi pobierających emerytury, nad ludźmi finansującymi te emerytury. Równie znaczne może być zachwianie rynku pracy wywołane spadkiem zatrudnienia w sektorze edukacyjnym i zmuszeniem do zmiany kwalifikacji dużej ilości nauczycieli i opiekunów przedszkolnych. Największym zjawiskiem może się tu okazać praca dla nauczycieli. Warszawa już boryka się z tym zjawiskiem, aktualnie nauczyciele są przekwalifikowywani zwykle na pracowników socjalnych, jednak i w tym sektorze brakuje już miejsc. Czytaj o tym: hiszpański indywidualnie warszawa.Dodatkowe lekcje z danej dziedziny mogą odbywać się w różnych miejscach. Zależy to w pierwszej kolejności od chęci i możliwości korepetytora. Często lekcje odbywają się w domu nauczyciela, po południu lub wieczorem. Inną nierzadko spotykaną alternatywą są lekcje w domu ucznia. W takiej sytuacji korepetytor dojeżdża do ucznia, najczęściej jeżeli oboje mieszkają w jednej miejscowości. Zazwyczaj możliwość taka wiązana jest z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to opcja zdecydowanie lepsza. Nadrabianie zaległości z kłopotliwego przedmiotu często związane jest z dużym stresem, w czym może pomóc znajome otoczenie. W swoim domu młody człowiek będzie czuł się bezpieczniej.

Tags: dzieci, Warszawa, miasta, zjawiska, praca, lekcje, pracownicy, nauczyciel, kwalifikacje, doświadczenie, otoczenie, źródła, państwo, poziom, fizyka, eksperci, matematyka, liczby, kłopoty