Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Znajomość języków obcych wydaje się być niebywale ważna - zwłaszcza angielskiego i niemieckiego

Posted on 18/12/2019 8:01am

Wiedząc, jak wygląda współczesny życie, powinniśmy zachęcać swoje pociechy od przedszkola do uczenia się języków obcych.


W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć dobrą pracę bez znajomości języków obcych.


dokument
Author: Memorial Student Center Texas A&M University
Source: http://www.flickr.com
Znajomość języka angielskiego jest już tak powszechna, że nie jest to już jakakolwiek karta przetargowa w walce o dobrą posadę. Zatem powinniśmy umieć co najmniej dwa języki obce. W naszym kraju oprócz angielskiego niebywale potrzebny wydaje się być język niemiecki. Przez to, że Niemcy to nasz najlepszy partner biznesowy, to potrzebne są osoby, które są w stanie się z nimi kontaktować. Prawie w każdej branży - od logistyki po księgowość. Powinniśmy zatem namawiać swoje szkraby do uczenia się języka niemieckiego. Każdy wie przecież, że języków obcych uczy się najlepiej w młodym wieku, gdy mózg jest jeszcze niebywale chłonny. Zatem jeśli interesuje nas język niemiecki dla dzieci, to trzeba zapisać je do jakiejś szkoły. Ale nie takiej, która będzie proponowała nudne lekcje z gramatyki. Jeśli nie chcemy zrazić naszej kruszyny do nauki, to powinniśmy rozejrzeć się za taką szkołą, która będzie zapewniała ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Dobrze by było, aby stawiali oni na naukę dziecka przez zabawę. Wtedy nasz mały szkrab będzie chłonął język i nawet nie spostrzeże, kiedy zacznie rozumieć i rozmawiać w nowym języku.


Warto inwestować w przyszłość naszych dzieci. Najważniejsza jest na pewno znajomość języków obcych, ponieważ potrzebne są one niemal zawsze, jeżeli chce się mieć dobrą pracę.

Tags: dom, biznes, DNA, lekcje, inwestować